Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Warsztaty fotograficzne w Klubie Mieszkańca na Tysiącleciu. Pierwsze już jutro

Facebook Twitter

Wracają warsztaty fotograficzne w klubie mieszkańca na Tysiącleciu. W siedzibie przy ul. Broniewskiego 3 na terenie spółdzielni Nasza Praca swoje miejsce znajdzie każdy, kto interesuje się robieniem zdjęć

Galeria Art Foto zaprasza na wernisaż, Moment Street Photo
Fot. Pixabay

Warsztaty fotograficzne – można dołączyć bez względu na wiek czy umiejętności

Organizatorom szczególnie zależy, aby powstała tutaj nowa sekcja młodzieżowa. Tematyka zajęć będzie bardzo szeroka.

Marcin Szpądrowski: Dotyczy ona fotografii cyfrowej, natomiast wszelkiego rodzaju dla tej fotografie jest nieźle wyposażone studio w klubie, ale też w fotografii reporterskiej, fotografii modowej, fotografii oczywiście portretowej czy w fotografii architektury i fotografii przyrody, ludzi, zwierząt. Także street fotografii, czyli fotografii ulicznej. No i wszystkiego, co może zainteresować kursantów. Tutaj jesteśmy otwarci.

Jak mówi Marcin Szpądrowski, prowadzący warsztaty, start zaplanowany jest w środę 4 października o godz. 17.00. Zajęcia będą łączyć w sobie teorię z praktyką. Nie zabraknie też inspirujących wyjazdów i spotkań z mistrzami obiektywu.

Marcin Szpądrowski: Zajęcia odbywają się nie tylko w klubie, ale też będziemy sobie organizować różnego rodzaju plenery, spotkania i też będziemy zapraszać mistrzów fotografii, bo takie fotograficzne wieczory, taka formuła się przyjęła, one się odbywają w klubie i już sporo takich spotkań odbyliśmy i będą kolejne ze znakomitościami. Myślę, że uda się zaprosić spoza Częstochowy. Te spotkania są w miarę kameralne, więc można bliski kontakt nawiązać z tymi mistrzami fotografii.

W warsztatach mogą wziąć udział wszyscy chętni. Nie trzeba posiadać żadnych umiejętności. Wystarczy tylko pasja i „Dobre oko”. Wszystko zaczyna się od podstaw fotografowania.

Marcin Szpądrowski: Troszkę wykładów, trochę „guzikologii” jeżeli chodzi o aparaty. Mogą być równie dobrze smartfony w obecnych czasach, więc w większości fotografii ten smartfon jest wystarczający. No może przy błyskowym świetle w studio już wtedy nie do końca, ale przy ciągłym świetle studyjnym już jak najbardziej. A nie każdy poznał możliwości swojego aparatu. Więc też od tych podstaw fotografii, trójkąta, ekspozycji i poznania własnego aparatu i jego możliwości. Od tego będziemy zaczynać.

Do udziału zachęcał Marcin Szpądrowski, znany od lat popularyzator fotografii w Częstochowie, instruktor w Klubie Mieszkańców SM „Nasza Praca”. Spotkania odbywać się będą co tydzień.

 

fot. FB/Marcin Szpądrowski

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024