Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Morsowanie w Parku Lisiniec. W niedzielę kolejna okazja

Facebook Twitter

Co niedzielę w samo południe w Parku Lisiniec spotykają się miłośnicy morsowania. Nie dość, że możecie do nich dołączyć i zarazić się nową pasją, to również możecie zrobić coś dobrego dla innych.

Morsowanie w Parku Lisiniec
fot. FB/Zmorsowani Częstochowa / Paweł Noworól

Morsowanie w Parku Lisiniec – kto się odważy?

Pojutrze (10.12.) kolejna okazja, by zanurzyć się w lodowatej wodzie.

Olga Barańska:  Od lat wspieramy różne akcje charytatywne. Nasze motto to morsowanie i pomaganie. Obecnie wspieramy akcję Szlachetna Paczka oraz przez kolejne niedziele do świąt na morsowaniu będą wolontariusze z puszką z Fundacji Psia Duszka. Zachęcamy do wsparcia tej fundacji, nie tylko finansowego. Więcej szczegółów odnośnie potrzeb i adopcji czworonogów na naszej stronie Zmorsowani Częstochowa.

Mówi Olga Barańska ze Stowarzyszenia Zmorsowani Częstochowa.

Grupa skupia stałych bywalców, ale i nowych śmiałków.

Pamiętajcie, robicie coś dla siebie, bo kąpiele w lodowatej wodzie to same korzyści zdrowotne, mówią morsujący częstochowianie. Miłośnicy lodowatej wody dobrze się przy tym bawią, wspierają akcje pomocowe, urozmaicają spotkania w Parku Lisiniec. Zapowiadają też dodatkowe atrakcje przed świętami.

Olga Barańska: Tradycyjnie bardzo serdecznie zapraszamy na ubieranie choinki na morsowaniu w dniu 17 grudnia o godzinie dwunastej. Zachęcamy was do przeniesienia własnoręcznie zrobionych ozdób lub też do zawieszenia karteczek z życzeniami i z intencjami. Może macie ozdoby, które wam się już znudziły? Przynieście, inwencja twórcza jest dowolna.

Dodaje Olga Barańska, zapraszając kolejnych chętnych do hartowania organizmu. Więcej szczegółów Zmorsowani Częstochowa zamieszczają w mediach społecznościowych, warto śledzić ich profile. Sezon na morsowanie trwa przez całą zimę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj