Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sezon na morsowanie rusza w Święto Niepodległości

Facebook Twitter

Sezon na morsowanie... czas, start! W najbliższą sobotę na pierwsze, zimowe wejście do wody zapraszają Zmorsowani Częstochowa.

Sezon na morsowanie już rusza
FB Zmorsowani Częstochowa

To już ten czas, gdy częstochowskie morsy wyczekują zimnych kąpieli w Parku Lisiniec. Z okazji Święta Niepodległości, w sobotę 11 listopada zanurzą się w wodzie. Nietypowo, bo wcześniej – o godz. 11.11. W ten sposób rozpocznie się tegoroczny sezon na morsowanie. Na spotkanie zaprasza Olga Barańska:

Olga Barańska: Zapraszamy do wspólnej zabawy. Nie tylko morsy, bo tradycyjnie Zmorsowani Częstochowa starają się, aby morsowanie niosło ze sobą dobro. Tym razem wspieramy Fundację DKMS, która zajmuje się tworzeniem bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego. Na naszym stoisku będzie można się zarejestrować. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty lub numer PESEL. Chciałam tylko dodać, że Zmorsowani Częstochowa w sezonie zimowym zawsze spotykają się w niedzielę o godzinie 12. Serdecznie zapraszamy.

Sezon na morsowanie rusza 11 listopada. Zapraszamy o godzinie 11.11

Jak co roku, miłośnicy zimnych kąpieli spotykają się w Parku Lisiniec cyklicznie, co niedzielę w południe. Przekonują o korzyściach hartowania organizmu. Dzięki temu co roku w ich szeregi wstępują kolejni, odważni mieszkańcy. Mówią członkowie grupy Zmorsowani Częstochowa:

Miałam 80 lat jak zaczęłam i można oczywiście zacząć w każdym wieku. Bardzo dużo radości, przede wszystkim radości, chęci do życia. (…)

Ja zacząłem pracować tuż przed covidem i zastanawiałem się jak to będzie. Spróbowałem. Okazuje się, że dla mnie jako biegacza jest to fenomenalne odczucie relaksacji mięśni. Coś niesamowitego. Druga sprawa daje niesamowitą radość. Jak ktoś zacznie i jemu się to spodoba to wyrzut endorfin jest niebotyczny.

Morsowanie jest dla każdego! Niezależnie od wieku

Jak przekonują fani zimnych kąpieli, dołączyć może każdy, bez względu na wiek. Jak zacząć taką przygodę?

Wiadomo, że trzeba mieć ze sobą buty, czapkę, rękawiczki i najlepiej wejść z kimś, kto już wchodził, żeby to było na chwilkę, żeby uspokoić oddech. Są dwa rodzaje rozgrzewki – jedna jest stacjonarna, prowadzona na miejscu, na plaży. Część ludzi po prostu robi sobie kółeczko bądź dwa, przebieżkę przez morsowanie, bo dobrze jest się rozgrzać. To się dużo łatwiej wchodzi do tej wody.

Dodają przedstawiciele częstochowskich Zmorsowanych. 11 listopada w mieście szykuje się wiele wydarzeń rekreacyjnych i sportowych, podczas których w aktywny sposób będzie można świętować Dzień Niepodległości.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024