Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mocne ochłodzenie. 987- telefon dla bezdomnych – ten numer może komuś uratować życie

Facebook Twitter

987 – to numer telefonu, który warto zapamiętać. Dzięki niemu można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych,

telefon dla bezdomnych
fot.pixabay.com

Nie bądźmy obojętni, jest potrzebna pomoc dla osób bezdomnych. Komenda ponawia swój apel, aby alarmować służby za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Oprócz numeru alarmowego 112 mundurowi zachęcają do skorzystania z całodobowej, bezpłatnej infolinii 987. Można zostawić bezcenny sygnał także za pośrednictwem policyjnej platformy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Połączenia z numerem telefonu 987 są bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych. Infolinia funkcjonuje przez całą dobę 7 dni w tygodniu, do końca marca, a swoim zasięgiem obejmuje teren województwa śląskiego. Z bezpłatnego numeru może skorzystać każdy, kto wie, że dana osoba potrzebuje pomocy, lub zna miejsce przebywania osób bezdomnych. O skuteczności działania infolinii świadczy fakt, że przez ostatnie dwa zimowe sezony odnotowano kolejno 377 oraz 317 zgłoszeń. W tym roku od listopada było ich już około 40.

A z tych najnowszych statystyk, jakie mamy z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach wynika, że w ciągu minionej doby odnotowano.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023