Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bezdomny w lesie w Pankach. Pomógł mu dzielnicowy

Facebook Twitter

Bezdomny w lesie w Pankach, pomógł mu dzielnicowy. Interwencję opisuje kłobucka policja, która już rozpoczęła kontrole miejsc, w których najczęściej przebywają bezdomni. Zazwyczaj są to pustostany oraz budynki, w których przebywanie jest zabronione, bo w każdej chwili mogą się zawalić.

Bezdomny w lesie w Pankach
Fot. slaska.policja.gov.pl

Bezdomny w lesie w Pankach

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Krzepicach st. sierż. Paweł Przybylski otrzymał informację, że w lesie w Pankach nocuje bezdomny, odnalazł 63-latka i znalazł dla niego miejsce w schronisku. Mimo, że pogoda jest w tym roku dla nas łaskawa, za nami kolejny ciepły weekend, policja apeluje o zwracanie uwagi na bezdomnych oraz na osoby starsze mieszkające samotnie.

Z uwagi na okoliczności, w jakich znajdował się mężczyzna, policjant pierwszego kontaktu zaoferował pomoc, z której bezdomny zgodził się skorzystać. Dzielnicowy podjął wspólne działania z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pankach i umieścili 63-latka w schronisku dla osób bezdomnych, gdzie teraz mieszka.

Policjanci oferują pomoc każdej napotkanej osobie bezdomnej, jednak zdarza się, że albo nie chcą z niej skorzystać, albo po kilku dniach spędzonych w noclegowni wracają w miejsca, które w jesienno-zimowych warunkach zagrażają ich życiu.

Pamiętajmy o tym, aby alarmować służby ratownicze za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024