Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Myszków: Kontrole pustostanów. Policja apeluje, by zgłaszać miejsca, gdzie przebywają bezdomni

Facebook Twitter

W trakcie kilku ostatnich dni, kiedy temperatura powietrza gwałtownie spadła, policjanci zwracają baczną uwagę na osoby potrzebujące pomocy.

kontrole pustostanów
fot. Policja Myszków

Kontrole pustostanów – wbrew pozorom przebywa tam wiele osób

Mundurowi przede wszystkim sprawdzają pustostany oraz tereny, gdzie bezdomni stawiają prowizoryczne szałasy. I tu apel stróże prawa – aby alarmować służby ratownicze za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu.

Cały czas trwają kontrole pustostanów

Policjanci w całym regionie odwiedzają miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Jak mówią myszkowscy policjanci – nierzadko są to pustostany oraz budynki, w których przebywanie jest zabronione ze względu na ich zły stan techniczny, często grożący zawaleniem.

Wszystkim napotkanym bezdomnym policjanci oferują pomoc oraz odwożą ich do noclegowni. Jednak osoby te często z udzielanej pomocy nie chcą korzystać i najczęściej po kilku dniach spędzonych w noclegowni wracają w miejsca, które w zimowych warunkach zagrażają ich zdrowiu i życiu.

Przypominamy, że co roku od 1 listopada do 31 marca działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa śląskiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu prosimy o wybranie kategorii zgłoszenia o nazwie „Bezdomność”. Jednak w przypadku pilnej pomocy, policja prosi o wybranie numeru alarmowego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj