Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miasto oszczędza w wielu dziedzinach. Czy cięcia budżetowe dotkną częstochowską kulturę i imprezy letnie?

Facebook Twitter

Miasto oszczędza w wielu dziedzinach. Jest w dołku finansowym, tnie ważne wydatki.

Miasto oszczędza w wielu dziedzinach

Sprawdziliśmy u progu wiosenno-letniego sezonu, czy w Częstochowie wrócą znane i wyczekiwane imprezy plenerowe czy też czekają mieszkańców cięcia w kulturze:

Robert Jasiak: Jest budżet taki, jaki jest, ale na pewno uda nam się zaspokoić potrzeby kulturalne zarówno przez instytucje, jak i nasze działania Wydziału Kultury. Także myślę, że wszyscy będą zadowoleni. Pracujemy nad tym programem. Już też sztandarowe imprezy, które były w naszym mieście, będą się odbywać. Nie będzie to skromniejsza forma. Tam, gdzie możemy oszczędzać, tam oszczędzamy koszty energii. Koszty usług się zwiększyły, ale to nie interesuje naszych mieszkańców. My musimy zrobić tak, żeby oni byli zadowoleni.

Jak zapowiada naczelnik Wydziału Kultury i Sportu – Robert Jasiak, główne imprezy plenerowe planowane są i w tym sezonie. Częstochowianie czekają na Frytkę OFF, festiwal Summer Chill czy Dni Częstochowy. Przygotowania są w toku, słyszymy w urzędzie miasta:

Robert Jasiak: Zrobimy wszystko. Pracujemy tutaj z tym zespołem już wiele, wiele lat i będziemy starać się to zrobić na jak najwyższym poziomie. Częstochowa tak naprawdę niczym nie odstaje od dużych i wielkich miast. Co więcej, nikogo tutaj, jeśli chodzi o odbiorców tych festiwali nie zawiedziemy i będziemy przekrojowo. Oby tylko temperatura nam dopisała i żeby było słonecznie. Wszyscy czekamy, żeby spotkać się w plenerze. Takie imprezy odbyły się już w ubiegłym roku i w tym roku również będziemy to organizować.

Kultura pozostaje niedofinansowana, ale czy wystarczy nam pieniędzy, aby imprezy artystycznie stały na wysokim poziomie i przykuwały uwagę znanymi nazwiskami? Na pewno uroczyście i w doborowej obsadzie będą świętowane tegoroczne Dni Częstochowy:

Robert Jasiak: Będziemy celebrować święto naszego miasta, jakim są Dni Częstochowy. Tutaj już mamy prace dość zaawansowane. Jeśli chodzi o organizację festiwalu Frytka Off, również zastanawiamy się, staramy się te figury na szachownicy ułożyć tak, żeby było jak najlepiej. Czy ten festiwal się odbędzie? Na razie pozostawiam to w tajemnicy, ale na pewno słuchacze Radia Jura dowiedzą się o tym jako pierwsi, jeśli już będziemy mieć podpisane pierwsze umowy. Czy pieniędzy wystarczy? Musimy radzić sobie tymi pieniędzmi, które dostaliśmy

– zapowiadał dla Radia Jura – Robert Jasiak, naczelnik Wydziału Kultury i Sportu w Częstochowie.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023