Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Imprezy plenerowe. W jakich wydarzeniach będziemy mieli okazję wziąć udział wiosną i latem?

Facebook Twitter

Przed nami jeszcze kilka tygodni kalendarzowej zimy, a to oznacza, że zdecydowana większość wydarzeń kulturalnych odbywa się w salach miejskich jednostek kulturalnych. Z mikrofonem Radia Jura odwiedziliśmy Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta.

Imprezy plenerowe

W trakcie rozmowy z naczelnikiem wydziału – Robertem Jasiakiem, zapytaliśmy, czy wiadomo już, w jakich imprezach masowych organizowanych przez miasto będziemy mieli okazję wziąć udział w okresie wiosenno-letnim?

Robert Jasiak: Na pewno w tym roku będziemy celebrować dni miasta, czyli to jest na koniec sierpnia, to wiemy już na pewno, bo to jest na stałe wpisane w kalendarz. Jeśli chodzi o inne wydarzenia kulturalne, to oczywiście, co na początku roku w pierwszym kwartale się odbywa, to badanie rynku i ceny poszczególnych artystów, których moglibyśmy zaprosić do Częstochowy. Niestety ceny z roku na rok są coraz wyższe, a budżety miast niestety pozostają na takim poziomie, na jakim pozostają. Ale będziemy to starać się tak zrównoważyć, tak balansować, aby te wydarzenia zaspokoiły jak najwięcej gustów kulturalnych, muzycznych, aby mieszkańcy byli zadowoleni z tego, co urząd ma do zaoferowania. Ale oczywiście te wydarzenia zaczną się plenerowe dopiero, jak zrobi się cieplej.

Wydział Kultury i Sportu na obecną chwilę poleca wydarzenia odbywające się w miejskich instytucjach kultury:

Robert Jasiak: Na tę chwilę oczywiście zapraszamy do naszych instytucji, do teatru, do Miejskiej Galerii Sztuki, do Filharmonii Częstochowskiej, do Miejskiego Domu Kultury, bo tamte wydarzenia muzyczne czy kulturalne cały czas się odbywają. Także na ten pierwszy kwartał zapraszamy mieszkańców i mieszkanki, ja zapraszam ich do tych instytucji, bo przecież za chwilę Walentynki, koncert w Filharmonii Częstochowskiej właśnie z tego powodu, też premiera w najbliższy weekend w Teatrze Adama Mickiewicza. Także coś nowego dla naszych mieszkańców. A my szykujemy siły, żeby po prostu lato spędzić wspólnie z mieszkańcami.

Z naczelnikiem Wydziału Kultury i Sportu Robertem Jasiakiem rozmawiał Paweł Stępniewski.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj