Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przed nami weekend pełen imprez w Częstochowie

Facebook Twitter

Mają nie tylko zwieńczyć efektownie wakacje, ale i przypomnieć nam wszystkim o święcie miasta. W dzielnicy Północ już w piątek - 25 sierpnia początek obchodów 31. Dni Częstochowy.

Nie tylko mieszkańców zaprasza prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Krzysztof Matyjaszczyk: Ten weekend jest szczególny, bo jest podsumowaniem całej właściwie akcji letniego grania w naszym mieście, a poza tym to 31. Dni Częstochowy. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do Częstochowy i imprezy towarzyszące. Na dużym placu, za pętlą tramwajową w dzielnicy Północ będziemy mieli okazję posłuchać i częstochowskich zespołów jak i zespołów o zasięgu ogólnokrajowym, takich jak Enei czy Blue Cafe. Będą też oczywiście rozstrzygnięcia różnych konkursów na najładniejszy balkon, na najładniejszą działkę na rodzinnych ogrodach działkowych.

W sobotę (26.08.) zaplanowano też bardziej oficjalne, galowe obchody Dni Częstochowy, które odbędą się w sali Filharmonii. To święto miasta i mieszkańców:

Robert Jasiak: My stawiamy tak naprawdę na wszystkich mieszkańców, nie tylko na tych młodych, bo staramy się ten wachlarz Dni Częstochowy i tej rozrywki i kultury zrobić, by wszyscy mogli skorzystać i razem celebrować, bo to jest właśnie takie wydarzenie, gdzie wszyscy razem spotykamy się.

Krzysztof Matyjaszczyk: I będzie podsumowanie życia kulturalnego miasta Częstochowy, a więc wręczenie nagród w filharmonii. I to wszystko sprawi, że weekend będzie naprawdę wart tego, żeby poświęcić mu swój czas i swoją energię, bo tu będzie się dużo działo.

– mówią naczelnik Wydziału Kultury Robert Jasiak oraz prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk. Przy okazji 31. święta miasta samorząd wręczy nagrody dla mieszkańców za najpiękniej ukwiecony balkon i za najbardziej zadbany ogródek działkowy. Poznamy też osoby, które mają dla miasta zasługi w dziedzinie życia kulturalnego. Z kolei plenerowe koncerty na zielonym terenie w sąsiedztwie al. Wyzwolenia i ul. Fieldorfa-Nila, to miejsce dla gwiazd oraz młodych częstochowskich zespołów:

Robert Jasiak: Ze swojej strony chciałbym zaprosić na pewno na te zespoły, które dopiero są na początku swojej drogi, czyli tutaj mowa o Muzycznych Astronautach i Słońcem Opętani, bo to jest częstochowski zespół. Bardzo fajnie, że jest kontynuowana ta tradycja, że pokazujemy częstochowskie zespoły, ludzi, którzy są związani z miastem. I to, co dla mnie ważne, oczywiście Filharmonia Częstochowska jak zawsze na wysokim poziomie, ale te nagrody, które będą mecenas kultury i nagrody w dziedzinie kultury dla osób, które tutaj tworzą, które tutaj promują Częstochowę.

– dodaje Robert Jasiak. Tegoroczne Dni Częstochowy potrwają od 25 do 27 sierpnia. Będą finałem sezonu na plenerowe imprezy w naszym mieście.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024