Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przed nami 31. Dni Częstochowy

Facebook Twitter

W tym roku święto naszego miasta rozpocznie się 25. sierpnia i potrwa przez 3 dni.

W piątek główną atrakcją będą koncerty gwiazd.

Robert Jasiak: Zaczniemy od tego, że będzie ogłoszenie wyników w konkursie na najładniejszą działkę ROD, czyli ogródków działkowych i najładniej ukwiecony balkon i to będzie wręczenie nagród. Później strefa koncertowa, na którą wszyscy czekamy, dwa częstochowskie zespoły o godzinie 17:00 Słońcem Opętani, o godzinie 17:50 Muzyczni Astronauci, a następnie gwiazdy. Jest to zespół Enej i Blue Cafe.

Mówi Robert Jasiak naczelnik z Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta. Zaplanowano o wiele bogatszy program. Już 26. sierpnia dla mieszkańców dwie imprezy – pierwsza odbędzie się na Promenadzie Niemena, a druga na Starym Rynku.

Robert Jasiak: O godzinie piętnastej będziemy mieć pokaz elegancji pojazdów zabytkowych i historycznych. Organizatorem jest Automobilklub Częstochowski. Na promenadzie będzie można zarówno zobaczyć klasyki motoryzacji, ale również stroje z epoki, które pasują do poszczególnych marek samochodów, które tam będą. O godzinie 18 „Z kulturą na Stary Rynek”. To jest koncert. Organizatorem jest Stowarzyszenie Aktywności Studentów, ale staramy się współpracować z organizacjami pozarządowymi i z mieszkańcami, aby ten program był jak najbardziej rozmaity.

W tym roku Dni Częstochowy zakończą się w niedzielę z dużym rozmachem. Najpierw w Parku Lisiniec zaplanowany jest Festiwal Kolorów, a wieczorem koncert w Filharmonii Częstochowskiej.

Robert Jasiak: Festiwal kolorów. To wydarzenie cieszy się wielką popularnością wśród naszych młodszych mieszkańców. Następnie o godzinie 18 w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubert ma będzie wręczenie nagród i wyróżnień w dziedzinie kultury oraz wręczenie wyróżnienia Mecenasa Kultury. I na koniec tego wydarzenia właśnie w Filharmonii słynne chóry operowe z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej i Chór Filharmonii Częstochowskiej, Colegium Cantorum.

Polecał i zapraszał Robert Jasiak, naczelnik Wydziału Kultury i Sportu w częstochowskim magistracie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj