Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skra Częstochowa wraca na swoje boisko. Na razie jednak bez kibiców [FOTO]

Facebook Twitter

Skra Częstochowa wraca na swoje boisko. Już wkrótce pierwsze rozgrywki na swoim terenie. Ale co z trybunami dla kibiców?

Skra Częstochowa wraca na swoje boisko; Skra
fot. czestochowa.pl

Skra Częstochowa wraca na swoje boisko

Co z trybunami dla kibiców? O to pytają mieszkańcy, kibice piłki nożnej i nasi słuchacze:

Słuchacz: Interesuje mnie sprawa trybun na boisku  Skry Częstochowa. Czy ktoś mi powie o co tam chodzi. Dlaczego trybun nie ma i czy będą?

Prace trwają jeszcze w budynku klubowym. Kwestia trybun pozostaje do rozwiązania

Nie mieszczą się one bowiem w obrębie działki zajmowanej przez stadion:

Daniel Flak: Według harmonogramu prac w kolejnym etapie inwestycji powstaną trybuny o wymaganej przez podręcznik licencyjny PZPN pojemności. W bieżącym sezonie mecze rozgrywane przy Loretańskiej nie będą mogły jeszcze gościć kibiców, ale mamy nadzieję, że już wkrótce zagramy z udziałem publiczności. Działania w sprawie trybun leżą w gestii MOSiRu, a także samorządu naszego miasta

– informuje rzecznik klubu Skry – Daniel Flak. Trybuny musiałyby zostać zainstalowane na terenie, którym nie dysponuje ani MOSiR, ani użytkownik obiektu. Aktualnie klub negocjuje w sprawie użyczenia terenu z PKP, który jest użytkownikiem gruntów Skarbu Państwa po południowej stronie boiska. Tam mogłaby powstać trybuna spełniająca normy PZPN.

fot. czestochowa.pl

Lepsze wieści są takie, że Częstochowska Skra w jednej z najbliższych kolejek I ligi powinna już zagrać na nowej podgrzewanej płycie boiska przy ul. Loretańskiej. Takie spotkanie na częstochowskim boisku zaplanowano 22 kwietnia:

Daniel Flak: Decyzją Komisji do spraw Licencji Klubowych PZPN otrzymaliśmy zgodę na rozgrywanie meczów w roli gospodarza na Stadionie Miejskim przy ulicy Loretańskiej w Częstochowie. Pierwsze spotkanie na Lorecie zagramy 22 kwietnia o godzinie 15:00. Naszym rywalem będzie zespół Odry Opole. Powrót na Loretę to kolejny ważny krok w rozwoju naszego klubu. Budynek klubowy spełnia wymagane warunki. Zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz prezentuje się imponująco. Piłkarze pierwszej drużyny, drużyna Ladies i adepci naszej akademii trenują już na nowej, certyfikowanej, podgrzewanej murawie

– informował rzecznik Skry Częstochowa. Możliwość warunkowej zgody PZPN i powrotu do gry na własnym obiekcie, była uzależniona nie tylko od decyzji centrali, ale i uzgodnień z właścicielem praw do transmisji z meczów I ligi piłkarskiej.

Zobaczcie więcej zdjęć:

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024