Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zdrowie jest najważniejsze, przekonywano przez cały rok przedszkolaków i częstochowskich uczniów

Facebook Twitter

W Częstochowie podsumowano działania dotyczące profilaktyki zdrowotnej w szkołach i przedszkolach.

Fot. czestochowa.pl

Zdrowie jest najważniejsze

O tym jakie projekty udało się zrealizować przez ostatni rok, mówi Rafał Piotrowski, naczelnik Wydziału Edukacji w magistracie:

Rafał Piotrowski: Od Igrzysk Zdrowia, które rozpoczęły dwudniowe przedsięwzięcie dla ponad 1600 dzieciaków. A więc dzieciaki w przedszkolach przychodziły na halę żużlową, oglądały różne formy zajęć sportowych, mieliśmy spotkania z intendentkami, mieliśmy konkursy kulinarne. Bardzo mocno się zaangażowała młodzież ze szkół gastronomicznych. Oni są najlepiej na czasie, jeśli chodzi o takie trendy w żywieniu. Aktywizowaliśmy młodzież, czyli „Aktywna wiosna”, czyli szukanie jak naj częstszego powodu do tego, żeby jak najmniej w samochodzie i jak najwięcej poruszania się w sposób zdrowy.

Dyrektorzy częstochowskich szkół i przedszkoli zaprezentowali uczniom spektakl o tematyce dotyczącej zdrowego trybu życia.

Było to przedstawienie oparte na wierszu Jana Brzechwy.

Krzysztof Kościański: Wystawiliśmy sztukę – musical, w którym przebraliśmy się za warzywa. Przede wszystkim chodziło o to, żeby pokazać samym sobą prozdrowotne elementy funkcjonowania i trybu życia. Na widowni mieliśmy dzieciaki z przedszkoli oraz z klas pierwszych. Wobec tego do nich edukacja przede wszystkim przez zabawę, uśmiech i radość przemawia. Na scenie były też maskotki, przekazywane również były zdrowe paczki z jedzeniem i myślę, że w ogóle my wszyscy, także dorośli, przede wszystkim poprzez radość, uśmiech i zabawę możemy najlepiej się edukować i zapamiętywać poszczególne elementy jak aktywnie i zdrowo żyć.

– opowiada Krzysztof Kościański, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 im. Bolesława Chrobrego. Wszystkie działania prozdrowotne kierowane do młodych częstochowian podsumowano w grudniu w MDK-u. Projekty miały też zachęcać i angażować uczniów:

Agnieszka Cupioł: To były zmagania dzieci i sportowe, ale również dzieci poznawały właśnie zasady zdrowego odżywiania, brały udział w projektach plastycznych, fotograficznych. Także bardzo, bardzo duża gama działalności, które mogłyby tutaj zachęcić ich do tego zdrowego odżywiania, ale przede wszystkim ruch. I myślę, że to podsumowanie, wręczenie nagród za udział uczniów w różnego rodzaju konkursach, projektach dało taką okazję nam, żeby przekazać bardzo ważną ideę, że w życiu najważniejsze jest zdrowie

– podsumowuje Agnieszka Cupioł, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 28 w naszym mieście.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj