Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kampania Aktywna Wiosna znów startuje w Częstochowie, jeździmy ekologicznie do 31 maja

Facebook Twitter

W Częstochowie wraca kampania społeczna i konkurs ,,Aktywna wiosna”. Głównym zamierzeniem jest promowanie aktywności fizycznej wśród uczniów, a punktowane są dojazdy do szkół i przedszkoli ekologicznymi środkami transportu.

Kampania Aktywna Wiosna
fot. zienith / pixabay.com

Kampania Aktywna Wiosna

Dzieciaki, które na zajęcia dojeżdżać będą całą wiosnę do szkoły na: rowerach, rolkach, tradycyjnych hulajnogach, deskorolkach i wrotkach – zbiorą punkty:

Małgorzata Krakowska: Kampania ,,Aktywna wiosna” jest zorganizowana przez Gminę Miasto Częstochowa Wydział Edukacji i Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie. Akcja jest realizowana w ramach programu upowszechniającego zasady profilaktyki zdrowotnej wśród dzieci i młodzieży w szkołach i placówkach prowadzonych przez miasto. Kampania jest adresowana do dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych, ale też zespołów szkolno-przedszkolnych, pracowników oświatowych, nauczycieli, uczestnikiem może być każdy, kto zgłosi się do naszej akcji.

Jak mówi Małgorzata Krakowska, wicedyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie ważne, aby przesiąść się np. z auta czy autobusu na rower bądź hulajnogę. Opcji do wyboru jest więcej:

Małgorzata Krakowska: Głównym celem jest promowanie aktywności fizycznej, zachęcanie do ograniczania korzystania z transportu samochodowego. Kampania trwa do 31 maja. W kampanii punktowane są dojazdy do przedszkola, do szkoły na rowerach, hulajnogach, z wyłączeniem hulajnogi elektrycznej, ale też możliwość dojazdu na deskorolce, rolkach czy wrotkach. Punkty są przyznawane za każdy zadeklarowany i udokumentowany u szkolnego czy przedszkolnego koordynatora kampanii kilometr aktywności.

Ta znana już w Częstochowie kampania to jednocześnie konkurs. Punktowane są odległości pokonane w drodze do i z placówki oświatowej do domu, a w zbieraniu zdobyczy punktowych mogą pomóc rodzice. Wyłaniani są co roku najbardziej aktywni uczestnicy kampanii:

Małgorzata Krakowska: W kampanii ,,Aktywna wiosna” będą punktowane dystanse, które dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele pokonują w drodze do placówki i z placówki od poniedziałku do piątku. W zależności od tego, na czym dzieciaki przyjeżdżają, to kilometraż mnożony jest razy 1, jeżeli jest to rower, razy 2 w przypadku dojazdu hulajnogą, deskorolką, rolkami czy na wrotkach. Dzienna punktacja uczestnika może też być podwojona, jeżeli uczestnik przyjedzie wraz z rodzicem, który również będzie korzystał z przewidzianego w konkursie środka lokomocji.

Przypomnijmy, kampania społeczna ,,Aktywna wiosna” potrwa do 31 maja. Tylko przed rokiem wzięło w niej udział ponad 1800 uczniów i ponad 250 nauczycieli. Dla najlepszych oczywiście będą nagrody, a finał już w czerwcu.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024