Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Legendy Jury 2022: Ciekawa propozycja konkursowa od ROK-u

Facebook Twitter

ROK w Częstochowie chce znów zainteresować naszych mieszkańców lokalnym folklorem. Co więcej, każdy może mieć udział w tworzeniu przekazów dotyczących miasta i regionu. 

fot. rok.czestochowa.pl

Regionalny Ośrodek Kultury w naszym mieście, zachęca aby spisać wymyśloną, zasłyszaną lub przeczytaną kiedyś legendę, baśń czy podanie z terenu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jeśli nic nie przychodzi Ci do głowy, zadzwoń do babci, dziadka, znajomego, który mógłby Ci pomóc, radzą pomysłodawcy konkursu. Może to sprawić wiele radości, ale i być ciekawym wyzwaniem. Jak zapowiadają pracownicy ROK-u w Częstochowie, w ten sposób można przyczynić się do ocalenia tradycji i historii własnej lub pobliskich miejscowości, ważnych wydarzeń i osób z nimi związanych.

Oczywiście za najlepsze prace czekają nagrody, a spisana historia trafi na łamy ciekawej publikacji. To już szósta edycja konkursu, w literackich pracach można nawet używać lokalnej gwary. Łapmy za pióro albo zasiądźmy przy klawiaturze, na legendy organizatorzy zabawy czekają do 13 maja. Mogą sprawdzić się wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli.

Finał 29 maja podczas Jura ROK Festiwalu w Koniecpolu.

Szczegóły znajdziecie na stronach Regionalnego Ośrodka Kultury.

 

Zobacz także:

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj