Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koncertowo i artystycznie – w czwartek jazz, w piątek street art od OPK

Facebook Twitter

Duże wydarzenie jazzowe, do tego premierowa wystawa dla odbiorców ulicznej grafiki. Poświąteczne propozycje przykują uwagę poszukiwaczy interesujących wydarzeń kulturalnych w Częstochowie.

fot facebook.com/opkgaudemater

21 kwietnia ośrodek Gaude Mater zaprosi do sali kameralnej Filharmonii Częstochowskiej.

Koncert promujący nową płytę częstochowskiego muzyka Krzysztofa Majchrzaka, na co dzień mieszkającego w Paryżu, mocno związanego od samego początku lat 80′ ze sceną jazzową. Był jednym z członków zespołu Tie Break – legendy częstochowskiej i polskiej sceny jazzowej, młodej awangardy. Będziemy mogli usłyszeć materiał z nowej płyty, ale oprócz pana Krzysztofa Majchrzaka, w jego towarzystwie wystąpią specjalni goście. Zapraszam, by ten czwartek spędzić razem z muzyką jazzową, w gościnnych progach Filharmonii Częstochowskiej

– zachęca do udziału miłośników jazzu – Robert Jasiak, dyrektor Ośrodka Promocji Kultury.

fot. gaudemater.pl

Dzień później (22.04) propozycja artystyczna już w kameralnej sali ośrodka. Tutaj nowa wystawa Bartłomieja Stypki:

Jest mocno związany ze środowiskiem street artowym nie tylko w naszym mieście, w Polsce, ale również poza jej granicami. Jego prace często można było oglądać w przestrzeni publicznej, a teraz w nadchodzący piątek będzie można zobaczyć jego prace w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater. Mamy zapowiedź od artysty, że będą tam prace, których wcześniej nikt nie widział. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Więcej o tym co jeszcze dzieje się w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater znajdziecie w kalendarzu imprez tej instytucji. Polecał dyr. Robert Jasiak.

fot. gaudemater.pl

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj