Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koniec laby! 1 września rozpoczął się nowy rok przedszkolny

Facebook Twitter

To już ostatni weekend wakacji. W poniedziałek rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny. Uczniowie wrócą do szkolnych murów 4 września. Maluchy do przedszkola po wakacyjnej przerwie wracają już dzisiaj (1.09).

Nowy rok przedszkolny. Najmłodsi wrócili

Miejskie placówki organizują dla najmłodszych dzieci zajęcia adaptacyjne. Dla 3 latków – pierwsze dni w przedszkolu to ogromne przeżycie:

Radio Jura: Jak wyglądają zajęcia adaptacyjne, bo wiem, że takie też są organizowane. Na co przygotować dzieci, ale też rodziców?

Justyna Piątek: Tak, dokładnie. Mamy dzisiaj zajęcia adaptacyjne, przychodzą nowe przedszkolaki z rodzicami. Na to przygotować szczególnie rodziców… wiadomo przedszkolaki szybko się adaptują. Rodzice, szczególnie mamusie bardzo zestresowane. Jakie możemy dać rady? Krótkie rozstania na te pierwsze tygodnie adaptacji. Dobrze by było, gdyby inny członek rodziny przyprowadzał do przedszkola dziecko. Wiadomo, że dzieciaczki są bardzo związane z mamą. Mamy też emocjonalnie podchodzą i przeżywają te pierwsze dni dziecka w przedszkolu.

– radzi Justyna Piątek dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 31 w Częstochowie. Z nieco mniejszym stresem do przedszkola wróciły starsze dzieci. Dla „zerówkowiczów” to ostatni rok w przedszkolu:

Justyna Piątek: Mamy tutaj dwie grupy 5-6 latków. Nasze 6-latki realizują roczne przygotowanie przedszkolne. Wiadomo, w przedszkolu nauka głównie przebiega przez zabawę. Widać od rana, że dzieci powróciły po wakacjach. Uśmiechnięte, gotowe do nowych działań naszych edukacyjnych i wychowawczych.

Przed nami bardzo intensywne kilkanaście miesięcy

– dodaje dyr. Justyna Piątek.

Przedszkole z ul. Ludowej już planuje szereg wycieczek. Dzieci wezmą też udział w miejskich projektach. W placówce realizowany jest m.in. program „Pszczoła w mieście”. Z Justyną Piątek rozmawiała Katarzyna Fica.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj