Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowy rok szkolny za pasem, w szkołach średnich nowy przedmiot. Biznes i Zarządzanie w miejsce Podstaw Przedsiębiorczości

Facebook Twitter

Od września uczniowie szkół średnich będą uczyć się nowego przedmiotu. W planach lekcji pojawi się Biznes i Zarządzenie, który zastąpi dotychczasowe Podstawy Przedsiębiorczości.

Brakuje psychologów, pedagogów szkolnych, nauczycieli wspomagających, Biznes i Zarządzanie

Biznes i Zarządzanie w miejsce Podstaw Przedsiębiorczości

Kto poprowadzi takie zajęcia w Częstochowie?

Radio Jura: Będą uczyć nauczyciele, którzy uczyli przedsiębiorczości?

Rafał Piotrowski: To raczej jest zmiana nazewnictwa. Pokrewny przedmiot i dobrze by było, żeby skupić pewne ważne wyzwania związane z budowaniem tej naszej kadry i elementami związanymi z doskonaleniem, a więc ten element związany z biznesem i zarządzaniem to dla nauczycieli przedsiębiorczości dotychczasowych będzie dużym wyzwaniem, aby lepiej się przygotowywali też do realizowanych przedmiotów. To jest przedmiot XXI wieku i co za tym idzie chcemy zwrócić uwagę, żeby dyrektorzy bardzo mocno skupili się na tych przedmiotach, które są nowe i te wyzwania lepiej realizowali w roku szkolnym.

Z naczelnikiem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta rozmawiał Mariusz Osyra. Dodać warto, że w kolejnych latach z Biznesu i Zarządzania uczniowie będą mogli również zdawać maturę. W egzaminie dojrzałości zostanie dodana również Łacina, jako możliwy język obcy do wyboru. O kolejnych nowościach w zbliżającym się roku szkolnym, będziemy jeszcze mówić w Radiu Jura.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024