Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków Częstochowa już w Lizbonie. To będzie arcyważne spotkanie w Lidze Europy

Facebook Twitter

Mimo trudnej sytuacji w tabeli, Raków Częstochowa, wciąż ma szansę na grę w kolejne fazie Ligi Europy. Dziś superważna potyczka z Sportingiem Lizbona.

Raków Częstochowa
Fb Katowice Airport

Raków Częstochowa, mistrzowie Polski – rozegrają dziś (9.11) kolejny mecz w fazie grupowej Ligi Europy. Rywalem częstochowian będzie Sporting Lizbona. To wyjazdowe spotkanie. Do stolicy Portugalii Lizbony piłkarze i cały sztab Rakowa dotarł wczoraj (8.11) lecąc z pyrzowickiego lotniska na pokładzie Boeinga 737. Na przedmeczowej konferencji prasowej trener Dawid Szwagra nie ukrywa, że piłkarzy czeka duże wyzwanie:

Dawid Szwarga: Zrobimy wszystko, aby zaprezentować siebie z najlepszej strony, jak tylko i wyłącznie potrafimy, zaprezentować swoje DNA, zagrać odważnie, ale również realizując plan na mecz. Zdajemy sobie sprawę z sytuacji w grupie. Natomiast do tego spotkania przygotowywaliśmy się jak do każdego innego, czyli analizując przeciwnika i przygotowując się pod kątem każdej fazy gry zarówno w ataku, w obronie fazach przejścia, jak i podczas stałych fragmentów.

FB Katowice Airport

Raków Częstochowa ostatni w tabeli, ale wciąż jest w grze

Pierwszy mecz z portugalskim zespołem rozegraliśmy 26 października w ramach 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Mimo determinacji i woli walki naszych zawodników mecz w Sosnowcu zakończył się wynikiem 1:1.

Dawid Szwarga: Kluczowa będzie nie tylko i wyłącznie organizacja gry, ale również dyspozycja indywidualna zawodników. Wierzę głęboko w to, że każdy gracz będzie chciał zostawić serce, zaangażowanie na boisku, plus oczywiście swoje umiejętności.

Początek meczu o 21.00. Raków zajmuje teraz ostatnie 4 miejsce w tabeli. Pomimo trudnej sytuacji w tabeli, wciąż ma jednak szansę na grę w Lidze Europy na wiosnę. Dwie pierwsze pozycje po fazie grupowej pozwalają na dalszą rywalizację w Lidze Europy, natomiast trzecie miejsce premiowane jest grą w fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy.

Do Lizbony, wraz z drużyną, udali się Deian Sorescu oraz Adanan Kovačević. W tym tygodniu treningi indywidualne przy L83 rozpoczął Łukasz Zwoliński. Sytuacja pozostałych zawodników pozostaje bez zmian.

Spotkanie ze Sportingiem poprowadzi Albańczyk Enea Jorgij. 39-letni arbiter ma na swoim koncie 362 oficjalne spotkania, w tym kilkadziesiąt meczów w europejskich pucharach. W obecnym sezonie Albańczyk prowadził jedno spotkanie Ligi Mistrzów oraz eliminacji Ligi Europy. Skład sędziowski uzupełnią jego rodacy Denis Rexha oraz Ridiger Çokaj, a arbitrem technicznym wybrany został Florian Lata. W wozie VAR zasiądą Hiszpan Juan Martínez Munuera oraz Holender Dennis Higler.

Źródło: własne, Biuro Prasowe RKS

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj