Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kolejne kontrole pustostanów w Częstochowie. Strażnicy Miejscy i wolontariusze- z pomocą osobom bezdomnym

Facebook Twitter

W związku ze spadkami temperatur, częstochowska policja wspólnie ze strażą miejską rozpoczęła akcję przeszukiwania pustostanów i pomocy osobom bezdomnym. W tych działaniach wspierani są także przez streetworkerów ze Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy „Agape”.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Kontrolowane są przede wszystkim opuszczone miejsca typu pustostany, garaże i altany. Dodatkowo kontrole odbywają się w blokach, do których łatwo jest się dostać, ponieważ wieczorami na ogrzewanych klatkach schodowych osoby bezdomne dogrzewają się i nocują. Jeśli bezdomni chcą otrzymać pomoc, to przewożeni są do ogrzewalni, a ci, którzy nie chcą skorzystać z ogrzewalni, mogą liczyć na ciepły posiłek i gorącą herbatę.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Przypomnijmy jeszcze, że od 1 listopada działa specjalna, całodobowa infolinia dedykowana osobom bezdomnym. Pod numerem 987 można uzyskać informacje o możliwościach pomocy osobom potrzebującym. Dodatkowo informacje na temat potrzebującej pomocy osoby bezdomnej można też przekazać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W kategorii zgłoszenia trzeba zaznaczyć nazwę “Bezdomność”.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj