Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Strażnicy miejscy uratowali 6 osób z zadymionego i płonącego budynku

Facebook Twitter

Patrolowi Straży Miejskiej udało się uratować 6 osób z płonącego budynku przy ul. Katedralnej. Bezdomnym, którzy koczowali w miejscu, gdzie pojawił się ogień, uratowali życie. Osoby te podtruły się dymem lub były odcięte przez ogień od klatki schodowej.

Nie śpij bo Cię okradną

Strażnicy miejscy uratowali 6 osób

Strażnicy miejscy postanowili skontrolować budynek przy ulicy Katedralnej, gdzie często gromadzą się osoby bezdomne. W trakcie kontroli funkcjonariusze zauważyli wydobywający się dym z pomieszczeń budynku. Zauważyli też duży ogień w jednym z pomieszczeń. Wiedząc ze wcześniejszych interwencji, że mogą w budynku przebywać osoby bezdomne, strażnicy miejscy zdecydowali się wejść i przeszukać pomieszczenia. Na parterze w jednym z pomieszczeń, które było już zadymione, zauważyli cztery leżące osoby.

Wydarzenie relacjonował nam Artur Kucharski. Wszystko działo się w środę (03.04.) nad ranem, gdy patrol kończył już nocną służbę. Po dobudzeniu i wyprowadzeniu pierwszych poszkodowanych, kolejne osoby odnaleziono na piętrze.

Osoby te spały, a strażnicy miejscy mieli początkowo problemy z wybudzeniem ich. Wyprowadzili z płonącego budynku w bezpieczne miejsce cztery osoby: kobietę i trzech mężczyzn. Okazało się, że znajdują się tam jeszcze trzy osoby. Strażnicy miejscy zastali kobiety i mężczyzn, którzy w zadymionych klatce stracili orientację. Osoby te zostały natychmiast ewakuowane. Na piętrze znajdował się jeszcze jeden mężczyzna, który przez okienny otwór wołał o pomoc. Mężczyźnie pomogli Strażacy, którzy w maskach tlenowych weszli do budynku i sprowadzili mężczyznę na podwórko.

W ogniu nikt poważnie nie ucierpiał, a częstochowscy mundurowi ewakuowali łącznie 6 osób. Podsumowywał Artur Kucharski ze Straży Miejskiej.

Czytaj także:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024