Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pomoc dla bezdomnych: Ciepłe posiłki i herbata. Straż Miejska dotarła do 38 osób

Facebook Twitter

Co roku w mroźne dni i noce miejskiej służby organizują wsparcie dla osób bez dachu nad głową. Ostatnie minusowe temperatury sprawiły, że bezdomni szczególnie potrzebowali pomocy i ciepłego posiłku. Zupę i herbatę rozwozili strażnicy miejscy. 

Pomoc dla bezdomnych

Częstochowska Straż Miejska w ostatnich dniach kontrolowała pustostany i rozdawała bezdomnym ciepłe pożywienie. Patrole dotarły do miejsc, gdzie przebywają osoby bezdomne. 4 grudnia skontrolowano 29 takich miejsc. Łącznie mundurowi napotkali 38 osób, które otrzymały posiłek i gorącą herbatę.

Straż Miejska ponawia apel o wrażliwość i nadal prosi o zgłaszanie pobytu osób bezdomnych i samotnych, które mogą być narażone na wychłodzenie organizmu. Telefon alarmowy do Straży Miejskiej to 986. Tylko szybka interwencja może uchronić osobę bezdomną przed poważnym wychłodzeniem.

Zawsze przypominamy, że w województwie śląskim od 1 listopada w okresie jesienno-zimowym funkcjonuje bezpłatna infolinia 987. Tu można dowiedzieć się o możliwości pomocy, noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych. Telefon działa całodobowo przez cały tydzień.

Pomoc dla bezdomnych – telefon 987

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024