Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kierowcy noga z gazu! Wypadkowy wtorek. Na „Północy” na pasach potrącono 14-latkę

Facebook Twitter

Uwaga kierowcy, noga z gazu. Mamy fatalne warunki na drogach. Od rana w naszym regionie pada deszcz. Częstochowska drogówka wyjeżdżała już kilkukrotnie do skutków kolizji.

fot. Andrzej Rembowski/ Pixabay

We wtorkowy poranek doszło też do groźnego wypadku. Ucierpiała 14-letnia dziewczynka:

Kamil Sowiński: W dniu dzisiejszym około 7 rano otrzymaliśmy zgłoszenie o tym, iż w Częstochowie przy ul. Fieldorfa-Nila doszło do potrącenia pieszej w rejonie przejścia dla pieszych. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, potwierdzili tę informację, że kierujący pojazdem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez przejście dla pieszych dziewczynce w wieku 14 lat, w wyniku czego doznała ona obrażenia ręki, nogi. Z tymi obrażeniami została zabrana przez załogę karetki pogotowia do szpitala na badania. Kierujący był trzeźwy, na miejscu wykonywane są czynności w związku z tym zdarzeniem

– relacjonował przebieg wypadku mł. asp. Kamil Sowiński z KMP w Częstochowie.

Policja apeluje o ostrożność

Do kolejnego zdarzenia doszło we wtorek ok godz. 10.00 na ulicy Sosabowskiego, to również dzielnica Północ. Kierujący osobówką stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Mężczyzna został zakleszczony w samochodzie, wydostali go strażacy przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Częstochowscy policjanci apelują o szczególną ostrożność na drogach:

Kamil Sowiński: Panuje okres jesienno-zimowy, wcześniej zapadający zmrok oraz trudne warunki atmosferyczne sprawiają, iż poruszanie się pojazdami po drogach jest znacznie utrudnione. Przypominamy i apelujemy do kierujących, aby pamiętali o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Wspólne bezpieczeństwo jest naszym priorytetem.

Jak już Was informowaliśmy o godzinie 6:00 rano w Boronowie, osobówka zderzyła się z samochodem ciężarowym przewożącym węgiel, trzy osoby zginęły na miejscu. Więcej o tym wypadku przeczytacie TUTAJ.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lutego 2023