Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Karambol w Częstochowie z udziałem pięciu aut. Droga jest już odblokowana [AKTUALIZACJA, WIDEO]

Facebook Twitter

Gigantyczny karambol w Częstochowie, na ulicy Gościnnej. Po ponad dwóch godzinach prac służb, trasa jest już przejezdna.

Karambol w Częstochowie
czestochowa.policja.gov.pl

Karambol w Częstochowie z udziałem pięciu samochodów w tym jednego busa na ulicy Gościnnej. Do wypadku doszło w czwartkowy poranek około godziny 8.50. W tej chwili droga, czyli dojazd do autostradowego węzła Częstochowa-Południe, jest już odblokowana. Utrudnienia na trasie trwały ponad dwie godziny.

Uwaga kierowcy! Karambol w Częstochowie, trasa stoi

Barbara Poznańska: Na szczęście doszło do kolizji – nikomu nic się nie stało, ale wygląda to bardzo źle.

– usłyszeliśmy po godzinie 9 rano od asp. sztab. Barbary Poznańskiej z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Odbieraliśmy w tej sprawie również telefony od słuchaczy: – Auta są całkowicie rozbite – mówili nam.

Kierowca skody wyprzedzał ciąg aut

Policja ma już pierwsze ustalenia dotyczące zdarzenia. Wiadomo, że 63-letni kierowca z Częstochowy wyprzedzał osobową skodą ciąg samochodów i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka autem. Skoda dachowała i uszkodziła jeszcze kilka innych pojazdów w tym busa. W każdym z aut byli tylko kierowcy. Jeden z nich na badania został przewieziony do szpitala. Policja informowała, że karambol, który sparaliżował ruch na południu miasta, został zakwalifikowany jako kolizja. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Droga została na kilka godzin całkowicie zablokowana, a ruch skierowany na objazdy. Po godzinie 11 ruch na trasie został udrożniony.

Barbara Poznańska: Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadący skodą jadąc w kierunku autostrady wyprzedzał ciąg pojazdów i zderzył się z prawidłowo jadącym z naprzeciwka pojazdem.  Na skutek tego zdarzenia jego auto dachowało i uszkodziło pięć innych jeszcze samochodów. Sprawca był trzeźwy.

– informuje rzeczniczka częstochowskiej policji.

Film przesłał nam Słuchacz Paweł Z. Zobaczcie

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj