Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Znów w Częstochowie potrącenie na pasach. W środę doszło do dwóch takich wypadków

Facebook Twitter

To fatalny tydzień na częstochowskich drogach. We wtorek (4.07) doszło do dwóch śmiertelnych wypadków na ulicy Pileckiego w dzielnicy Północ i na ulicy Drzymały w Dźbowie. Niestety niebezpiecznie było też w środę.

Wypadek motocyklisty, Potrącenia pieszych w Częstochowie.

Potrącenie na pasach w Częstochowie

Do pierwszego zdarzenia potrącenia doszło na ulicy Okulickiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący oplem 51-latek, na oznakowanym przejściu potrącił 35-letnia kobietę. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Do bardzo podobnego zdarzenia doszło kilka godzin później na ulicy Fieldorfa Nila w Częstochowie. 65-letni kierowca pojazdu marki Kia, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 44-letnią kobietę. Piesza również z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Mundurowi ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tych zdarzeń.

Jak pokazują policyjne statystyki, coraz częściej do zdarzeń drogowych dochodzi na pasach- informuje asp. sztab. Barbara Poznańska. Przejście dla pieszych to miejsce szczególne, gdzie ruch pieszych, jak i samochodów, przeplata się. W tym miejscu wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności. Jednak skutki zdarzeń drogowych dotkliwiej odczuwają piesi, niż kierowcy. Dla pieszego, jako niechronionego uczestnika ruchu drogowego, zderzenie z samochodem często kończy się tragicznie.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023