Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Potrącenia pieszych w Częstochowie. Tragiczny poranek na drodze w powiecie tarnogórskim

Facebook Twitter

Znów fatalne statystyki dotyczące wypadków na drodze w naszym regionie. Tylko od wczorajszego (21.11) popołudnia doszło do trzech potrąceń pieszych w Częstochowie. Mamy też niestety śmiertelny w skutkach wypadek na DK11 w kierunku Tarnowskich Gór.

Wypadek motocyklisty, Potrącenia pieszych w Częstochowie.

Potrącenia pieszych w Częstochowie.

We wtorek (21.11) po południu, ok godz. 16.00 kierujący osobówką potrącił przechodzą przez pasy nastolatkę. Dziewczyna z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. A do tego potrącenia doszło w bardzo newralgicznym miejscu, na pasach w al. Bohaterów Monte Cassino w Częstochowie. To miejsce, w którym wielokrotnie dochodziło do podobnych wypadków, również śmiertelnych. W tym miejscu, policja wielokrotnie prowadzi też kontrole m.in. z udziałem drona.

Do kolejnego potrącenia doszło mniej więcej o tej samej porze, ale na Rakowie. Tu 14-latek wchodził na pasy, został potrącony, ale na szczęście nie odniósł obrażeń.

I również dziś rano (22.11) jak powiedział Radiu Jura sierż. szt. Marcin Knysak- doszło do zdarzenia z udziałem pieszego. Wyjeżdżająca z bramy osobówka lekko trąciła idącego chodnikiem pieszego. I tu na szczęście pieszy nie doznał poważniejszych obrażeń.

Niestety mamy też śmiertelny w skutkach wypadek. Na DK 11 (554 km) w okolicy Tworoga w powiecie Tarnogórskim. To było czołowe zderzenie samochodu osobowego i ciężarówki. W wypadku zginął kierowca osobówki. Nadal mogą tam być utrudnienia z przejazdem, policja wyznaczyła objazdy. Do wypadku doszło ok godz. 6:38.

Kierowcy uważajcie- warunki drogowe w regionie są dziś trudne. W nocy miejscami padał śnieg, a temperatura nadal poniżej 0.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024