Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kibice i piłkarze czekają na zmiany: „Nowy stadion dla Rakowa”

Facebook Twitter

Raków Częstochowa mistrzem polski. Na 27 maja po meczu z Zagłębiem Lubin klub zaplanował i już zaprasza na uroczystą fetę na placu Biegańskiego. Przy okazji sukcesu, znów pojawił się temat nowego stadionu dla Rakowa. 

Co dalej z MSP Raków? Temat obiektu przy Limanowskiego wraca jak bumerang

Kibice i piłkarze czekają na zmiany

Temat stadionu przewija się w mediach społecznościowych tak samo często jak przysyłane klubowi z Limanowskiego gratulacje. O nowym stadionie wspominają liczni komentatorzy, działacze, czy sami piłkarze. Tomáš Petrášek zwrócił się z tym pytaniem bezpośrednio do prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka, pod jego wpisem z gratulacjami, przypominając, że już 4 lata temu podczas rozmowy prezydent obiecał, że będzie wspierał klub, i teraz prosimy o więcej.

Przypomnijmy, że w tej sprawie pod koniec kwietnia wypowiedział się magistrat. Jego rzecznik mówił, że :

Priorytetem dla miasta jest realizacja drugiego etapu rozbudowy miejskiego stadionu, która ma poprawić infrastrukturę okołostadionową, w tym warunki treningu i regeneracji zawodników., miasto ma zabezpieczony wkład własny. Czeka teraz na ministerialne dofinansowanie, którego promesę uzyskano już jakiś czas temu.

Mowa jednak tylko o zapleczu, klub a kibice liczą jednak na stadion z prawdziwego zdarzenia. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że Raków Częstochowa w decydującej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zagra w Sosnowcu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj