Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rozbudowa stadionu Rakowa. Co z drugim etapem inwestycji?

Facebook Twitter

Na drugi etap rozbudowy zaplecza sportowego Rakowa Częstochowa, miasto musiało ponowić swój przetarg. Poprzednio wskazane firmy wycofały się z realizacji zadania.

Rozbudowa stadionu Rakowa
fot. czestochowa.pl

Jeszcze tylko 7 grudnia oferenci mogą składać swój akces na realizację tej inwestycji.

Michał Konieczny: Dokonaliśmy stosownej korekty w budżecie tegorocznym, jak również w projekcie budżetu na lata następne. W związku z tym to wszystko, co miało być finansowo wykonywane w roku 2023, zostało przez ministerstwo zaproponowane do przesunięcia na rok 25. Zatem mamy zamiar i mamy nadzieję podpisać w pierwszych dniach Nowego Roku już umowę z wykonawcą tej rozbudowy bazy sportowej i zakończyć w roku 2025.

Michał Konieczny

Jak przekazał Michał Konieczny, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta. Powstanie m.in. infrastruktura treningowa oraz zaplecze rehabilitacyjne dla piłkarzy..

Michał Konieczny: Najdroższym elementem jest budowa nowego boiska treningowego, podgrzewanego, oświetlanego, pełnowymiarowego, jak również rozbudowanie istniejącego tzw. starego budynku klubowego o skrzydło zawierające sferę związaną z nową biologiczną zawodników. Trzeci element to jest nadbudowa tego parterowego budynku przed koroną stadionu. Kilkanaście milionów złotych, około półtora roku na realizację.

Krzysztof Matyjaszczyk prezydent Częstochowy

Wkrótce powinien zostać rozstrzygnięty przetarg na wykonanie tego etapu przebudowy stadionu. Z kolei trzeci etap, związany m.in. z tak potrzebną rozbudową trybun, jest cały czas pod znakiem zapytania.

Krzysztof Matyjaszczyk: Stadion przy ulicy Limanowskiego, zakładamy realizację drugiego etapu modernizacji i rozbudowy stadionu sportowego. No i liczymy, że szybko wyłonimy wykonawcę i że tym razem będzie można przystąpić do pracy i to realizować. Kolejne etapy są uzależnione od dostępu do środków zewnętrznych, których póki co jeszcze nie ma.

Miejski wniosek ciągle jest w ministerialnym systemie na etapie oceny. Częstochowa nie ma zatem pewności uzyskania dofinansowania, mimo wcześniejszych deklaracji Premiera RP, dodaje prezydent Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024