Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kamil Bednarek w Częstochowie. Sprawdź program pikniku „Funduszy Europejskich”

Facebook Twitter

17 września warto zarezerwować sobie czas na dobrą zabawę w Parku Lisiniec. Specjalny piknik rodzinny pod nazwą "Fundusze Europejskie" ozdobi też koncert Kamila Bednarka.

Kamil Bednarek w Częstochowie  
fot. czestochowa.pl

Kamil Bednarek w Częstochowie. Co jeszcze będzie się działo?

Atrakcje przygotowali beneficjenci funduszy europejskich. W programie między innymi: warsztaty astronomiczne, konkurs ekologiczny z upominkami, warsztat z majsterkowania i modelowania. Będzie można dowiedzieć się jak zostać wolontariuszem, a także skorzystać z symulatora lotów czy symulatora jazdy samochodem.

W dziale technologicznym dla młodych przygotowane zostaną też zajęcia z kodowania i programowania robotów czy projektowania długopisami 3D. Strefa zdrowia zaprosi na bezpłatne badania, a w Strefie informacji będzie można porozmawiać oczywiście na temat funduszy europejskich. Start pikniku o godz. 15.00.

Kamil Bednarek w Częstochowie  wystąpi w Parku Lisiniec fot. mosir.pl

Szczegółowy program wydarzenia

Planetarium Śląskie
– warsztaty astronomiczne dla dzieci z konkursami: tworzenie rakiet pneumatycznych, tworzenie lunet do obserwacji słońca.

Bajka Pana Kleksa – warsztaty kreatywne, animacje i zabawy ruchowe:
– Lampiony Skarbnika – poznaj historię ducha kopalni i stwórz własny lampion, którego światło, tak jak światło z lampy skarbnika, ochroni Cię przed niepowodzeniem;
– Tajemnice Węgla – poznaj historię węgla i stwórz zawieszki oraz bransoletki z wykorzystaniem kolorowych koralików oraz pochodnych tego minerału;
– animacje ruchowe z wykorzystaniem plansz Dobble XXL, kręgli oraz rzuty do celu.

Związek Gmin i Powiatów Subregionu Północnego
– strefa kolorowanek,
– strefa malowania twarzy,
– konkurs ekologiczny z drobnymi upominkami,
– wielkoformatowa gra edukacyjna – EKOMANIA Czyste Powietrze,
– plenerowe kółko i krzyżyk.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego
– zadania i łamigłówki przyrodnicze m.in. rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt, tropów zwierząt itp.

Fundacja Dzieci Wuja Toma – dowiedz się, jak możesz pomóc innym, jak działa animaloterapia i jak możesz zostać wolontariuszem.

Stowarzyszenie Impuls:
– Jenga z nagrodami,
– warsztaty „Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności jako szansa na zdobycie nowych doświadczeń oraz kwalifikacji”,
– kącik gier planszowych o tematyce europejskiej (Euroszanse, Time to Move, EU on the Board),
– indywidualne spotkania z konsultantami Eurodesk Polska na temat Funduszy Europejskich, projektów międzynarodowych i krajowych.

Fundacja Przylądek Kreatywności
– warsztat z majsterkowania i modelowania.

Fundacja na zdrowie
– warsztaty z wykładami na temat zdrowego odżywiania i dobrych nawyków żywieniowych.

W Strefie atrakcji będzie można skorzystać z symulatora lotów VR, symulatora samochodowego, ze stółów do gier, z wielkoformatowych kolorowanek 3D. Zaplanowano również rękodzieło – malowanie toreb, tworzenie woreczków zapachowych. W dziale technologicznym uczestników czeka kodowanie i programowanie robotów z klocków Lego oraz warsztaty z projektowania długopisami 3D. Będzie też sadzenie w Eko-strefie połączone z warsztatami z segregacji śmieci.

W Strefie zdrowia, poza badaniami, do wygrania: ciśnieniomierze, pulsoksymetry, apteczki i termometry elektryczne. Z kolei Strefa dostępności zaprosi m.in. do symulacji wcieleniowych, a w Strefie informacji o Funduszach Europejskich będzie można porozmawiać z ekspertami z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie, Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Referatu Europejskiej Współpracy Terytorialnej, Europe Direct Śląskie.
Nie zabraknie gastronomii i foodtrucków.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lipca 2024