Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Orkiestra Dęta z Wręczycy Wielkiej świętuje 25-lecie działalności. Wydarzenie uświetni Kamil Bednarek

Facebook Twitter

Ma na koncie występy u boku wielkich gwiazd, przez zespół w ciągu ćwierć wieku przewinęło się też mnóstwo utalentowanej młodzieży. W niedzielę 3 września orkiestra będzie świętować podczas koncertu - zagra do piosenek Kamila Bednarka.

Od początku z orkiestrą jest jej kapelmistrz Bartłomiej Pięta.

Agnieszka Brodziak: Ćwierć wieku budowania doskonałej marki, doskonałej orkiestry, której twórcą ojcem jest oczywiście Bartłomiej Pięta.

Bartłomiej Pięta: Faktycznie, na początku byłem sam. Może nie dosłownie sam, ponieważ również została zaproszona moja żona, żebyśmy tą orkiestrę w ogóle założyli. Od zera. Nie było ani jednego instrumentu, ani jednej kartki materiału nutowego. Pomysł zrodził się w głowie ówczesnego dyrektora Andrzeja Kały. We Wręczycy Wielkiej właściwie do 1998 roku, nie było żadnych tradycji dętych orkiestry.

– mówili w naszym studiu Agnieszka Brodziak, dyr. GOK we Wręczycy Wielkiej oraz Bartłomiej Pięta, dyrygent i kapelmistrz Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Zaproszenie do tej miejscowości jest otwarte dla wszystkich mieszkańców i przyjezdnych. Koncert jubileuszowy zaplanowano o godz. 19.00.

Agnieszka Brodziak: To są ambasadorzy regionu. Skąd pomysł? To 25 lecie. Stwierdziliśmy, że musimy to zrobić naprawdę z pompą, bo jest tradycja tak zwanych koncertów z gwiazdą: z Zbigniewem Wodecki, z Marylą Rodowicz, z Kają, z Justyną Steczkowska, z Kasią Cerekwicką, z braćmi Pospieszalskimi, z Marcinem Wyrostkiem. Taki jubileusz, 25 – lecie, to musi być plener i to musi być gwiazda, którą wybiorą sobie młodzi ludzie. Wybór padł na Kamila Bednarka. Muzyka reggae znakomitego, znanego, którego młodzież lubi.

Do posłuchania znanego artysty z wyjątkowym akompaniamentem Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wręczycy Wielkiej, zachęca dyr. GOK-u Agnieszka Brodziak. Przygotowania trwały od dłuższego czasu, trzeba było też przygotować specjalne aranże dla rozbudowanego zespołu dętego…

Bartłomiej Pięta: Najpierw trzeba było zrobić aranżacje. Świetne są te aranżacje, ponieważ mogliśmy jechać na warsztaty na początku sierpnia i tam nauczyliśmy się tych wszystkich utworów, które właśnie pokażemy podczas koncertu. Naprawdę warto posłuchać, ponieważ utwory tych wszystkich gwiazd, którymi gramy nabierają zupełnie innego charakteru. Koncert wyjątkowy. Nie ukrywam, że nasza orkiestra dzięki temu, że od jedenastu lat – z przerwą covidową, każdego roku występowała z jakąś największą gwiazdą polskiej estrady. Młodzież nasza, dostając nuty, jest bardzo chłonna.

– dodaje kapelmistrz Bartłomiej Pięta. Jubileusz odbędzie się na stadionie klubu Sokół we Wręczycy Wielkiej. Start już od godz. 15.00. Zaplanowano też przemarsz zaproszonych orkiestr. Zawitają tutaj zespoły z Konopisk, Dąbrowy Zielonej i Mykanowa. Imprezie patronuje Radio Jura.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023