Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jubileuszowe wydarzenie w Miejskiej Galerii Sztuki

Facebook Twitter

"Świętość natury" to tytuł 10. Triennale Sztuki Sacrum. Dla Miejskiej Galerii Sztuki to jedno ze sztandarowych wydarzeń już od trzech dekad.

10TriennaleSztukiSacrum_fot.MGSCzestochowa

W tym roku ekspozycja odbywa się w Częstochowie po raz jubileuszowy. 10-te triennale chociaż zaplanowane z rozmachem, trzeba było przygotować w wyjątkowych warunkach epidemicznych…

W innych warunkach społecznych i w ogóle ogólnych byłoby to naprawdę ogromne wydarzenie. 10 edycja takiego najważniejszego wydarzenia artystycznego Miejskiej Galerii Sztuki, czyli Triennale Sztuki Sacrum – było zainicjowane w 1991 roku i od tej pory odbywa się w systemie cyklicznym co trzy lata – obszerna, interesująca wystawa.

Mówi Joanna Matyja z MGS w Częstochowie. Od jutra wystawa online, uroczysty wernisaż planowany na 19 listopada trzeba było odwołać. Na liście artystów aż kilkadziesiąt nazwisk twórców.Na wystawie oczywiście dzieła sztuki z różnych dziedzin, sporo prezentacji wideo, fotografia, instalacje przygotowane specjalnie na tę wystawę, oczywiście obrazy, rzeźby, także kilkudziesięciu artystów z Polski i co ciekawe również z zagranicy. 

– dodaje Joanna Matyja. 10. Triennale Sztuki Sacrum zajmie wszystkie sale Miejskiej Galerii Sztuki już od 20 listopada.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj