Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

MGS: Razem z kuratorem zwiedzisz wystawę Triennale Sztuki Sacrum

Facebook Twitter

Miejska Galeria Sztuki wciąż jeszcze prezentuje prace ostatniego Triennale Sztuki Sacrum. To jedno z ważniejszych wydarzeń artystycznych tej instytucji kultury.

Wystawa Triennale Sztuki Sacrum

Wystawa Triennale Sztuki Sacrum

Warto odwiedzić sale wystawowe w III Alei jeszcze w listopadzie:

 Joanna Matyja: To jest wydarzenie, które galeria organizuje, to już z taką dużą tradycją, bo od lat dziewięćdziesiątych odbywa się co trzy lata i polega na tworzeniu, komponowaniu wystaw problemowych. Taka specyficzna forma wystawy, ponieważ prezentowanych na nich są dzieła bardzo wielu wybitnych artystów, ale staramy się zasugerować zwiedzającym, że nie są to wystawy, na których można obejrzeć w tym przypadku 120 osobnych dzieł, tylko to jest tak jakby tekst do odczytania, z pewnym przesłaniem, z pewnym tematem, założeniem.

Wystawa Triennale Sztuki Sacrum

Wystawa potrwa do połowy grudnia, a zaprasza Joanna Matyja z Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. 11. edycja triennale odbywa się pod hasłem „Ja i ty /Ty – ono”:

Joanna Matyja: To hasło nawiązuje do życia, czyli do filozofii. Tutaj konkretnie Martina Bubera Filozofia dialogu, czyli taka opowieść o tym, jak żyjemy, w jakich relacjach i w jakich zależnościach od innych. I to jest rozpatrywane zarówno jako relacje czy też zależności z ludźmi, z przyrodą czy z czymś tajemniczym, nadzwyczajnym te, które ludzi zbliżają, które się opierają na uczuciach.

Wystawie w ramach tegorocznego Triennale Sztuki Sacrum, towarzyszą oprowadzania kuratorskie, dzięki którym zwiedzający mogą wraz z edukatorem odkrywać nowe wątki prezentowanych w MGS-ie prac. Zwiedzanie z kuratorem zaplanowano jeszcze 26 listopada.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj