Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jaka jest nasza częstochowska ochrona zdrowia? Pytamy na okoliczność Światowego Dnia Zdrowia [SONDA]

Facebook Twitter

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny na Parkitce zaprosił pacjentów do udziału w badaniu ankietowym. My postanowiliśmy zapytać mieszkańców o jakość obsługi w całej częstochowskiej ochronie zdrowia. Warto pochylić się nad tematem, który dotyczy każdego z nas.

Światowy Dzień Zdrowia, Zdrowie mam to zdrowie rodzin. Starostwo zaprasza wszystkich chętnych na cykl spotkań z poradami
Fot. Pixabay

Jaka jest nasza częstochowska ochrona zdrowia?

7 kwietnia przypadał Światowy Dzień Zdrowia ustanowiony przez WHO. Jaka jest nasza, częstochowska służba zdrowia i jak ją oceniamy?

Nie zachwyca nas.

Jeżeli jest pakiet wykupiony prywatny, to jeszcze jako tako jest, ale Narodowy Fundusz Zdrowia to ciężko, ciężko się dodzwonić do przychodni, długo trzeba czekać jak na lekarzy. Tak to wszystko jest ok.

Nie za bardzo, kolejki są i nie można się do lekarza dostać.

Częstochowscy lekarze od lat spotykają się z krytyką i nieprzychylnymi opiniami. Czy to krzywdzące oceny? Sprawdzaliśmy wśród przechodniów i zebraliśmy opinie na ten temat:

Marnie. Specjalistów nie ma, kolejki ogromne. Niestety ja korzystam z usług specjalistów, a tu nie ma. Długo trzeba czekać.

Ja nie choruję.

Fatalnie. Na wszystko się czeka strasznie długo. Nie wiem, czy chcę coś więcej powiedzieć.

Bardzo zależy od konkretnego miejsca, ale ogólnie nie jest źle. Moim zdaniem to już w ogóle robi się troszeczkę chyba lepiej w Polsce….

Częstochowianie zwracają uwagę na mankamenty w szpitalach czy przychodniach. Narzekają głównie na trudność w dostępie do specjalistów i na długie kolejki oczekujących na poradę. O tym, jak się ma nasza, częstochowska opieka zdrowotna, pytaliśmy na ulicach miasta na okoliczność kwietniowego Światowego Dnia Zdrowia.

Jaka jest Waszym zdaniem nasza, częstochowska służba zdrowia?

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024