Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka inwestuje w nowoczesne roboty do rehabilitacji dzieci

Facebook Twitter

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka nabyło nowoczesne urządzenia do rehabilitacji dzieci, w tym innowacyjną bieżnię do analizy chodu. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu, bieżnia pozwala lekarzom dokładnie ocenić sposób chodzenia pacjenta, wykryć asymetrie obciążenia ciała oraz zmierzyć długość kroków.

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka
fot.fb/Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka kupiło roboty do rehabilitacji dzieci

Podczas konferencji prasowej, lekarz rehabilitacji medycznej i kierowniczka oddziału rehabilitacji neurologicznej GCZD, Krystyna Stańczyk, podkreśliła, że nowy sprzęt pozwala nie tylko ocenić skuteczność ćwiczeń, ale także zaplanować proces rehabilitacji. Bieżnia umożliwia także pacjentom korzystanie z gier komputerowych podczas treningu, co dodatkowo motywuje dzieci do aktywności.

Kolejnym nowym urządzeniem jest mobilny robot rehabilitacyjny do pracy nad górnymi częściami ciała. Dzięki zaawansowanemu systemowi terapeutycznemu, robot wspomaga prowadzenie rehabilitacji neurologicznej, angażując pacjentów w precyzyjne i skuteczne ćwiczenia.

Oprócz tego, w GCZD został zakupiony pionizator, który umożliwia pacjentom bezpieczne stanie w pozycji pionowej oraz symulację kroków kończyn dolnych. Wartość wszystkich nowych urządzeń sięga 1 miliona złotych, a finansowane zostały środkami z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II to jedna z największych placówek dziecięcych w Polsce. Oferuje szereg specjalistycznych poradni i oddziałów szpitalnych, a rocznie obsługuje około 17 tysięcy pacjentów na oddziałach szpitalnych oraz udziela 60 tysięcy porad ambulatoryjnych i 35 tysięcy świadczeń w oddziale ratunkowym.

Warto również podkreślić, że w GCZD prowadzony jest program szkoleń dla studentów polskich i zagranicznych, uzyskując pozytywne opinie od polskiej i amerykańskiej komisji akredytacyjnej. Działalność szpitala opiera się na współpracy z klinikami Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

/PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024