Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W Częstochowie obchody z licznymi imprezami

Facebook Twitter

Przed nami kwietniowe wydarzenia upowszechniające wiedzę na temat autyzmu. 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu i tego dnia w naszym mieście rozpocznie się cykl wydarzeń - to koncerty, spotkania, konferencje i happeningi w przestrzeni miejskiej Częstochowy.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Roman Kowalczyk:  Staramy się zawsze coś nowego wprowadzić w te nasze obchody, to już jest akcja ”Zapal Się Na Niebiesko”. Tradycyjnie nasza akcja trwa kilka dni. Wciągamy w to wszystko różne instytucje, szkoły, przedszkola, żeby z nami akcentowały i uświadamiamy nasze społeczeństwo, nie tylko Częstochowę, odnośnie do wiedzy na temat osób z autyzmem i spektrum autyzmu. Jest to zawsze koncert w Miejskim Domu Kultury. W tym roku 2 kwietnia zagra za nas niesamowity duet Andrzej Grabowski z naszym Krzysztofem Niedźwieckim, obecnie muzykiem Kultu.

Zapowiada Roman Kowalczyk ze Stowarzyszenia Daj Mi Czas. Występ duetu Grabowski/Niedźwiecki w Miejskim Domu Kultury odbędzie się 2 kwietnia o godz. 18.00. Jeżeli jesteście chętni, wybierzcie się na ten otwarty koncert. Będzie to unikatowe muzyczne spotkanie – mówi gitarzysta:

Krzysztof Niedźwiecki: My z Andrzejem nie gramy na co dzień i zawsze chcieliśmy to zrobić, to jest zawsze fajne spotkanie. Tak się teraz okazja nadarzyła i się Roman zgłosił z Fundacją, to pomyślałem, że to jest idealny moment, to jest bardzo barwna postać. To są piosenki, które w dalszym ciągu mają jakąś głębię, jakieś drugie dno, także myślę, że może chwila refleksji, zastanowienie się nad sobą się wpisuje w taką akcję.

Dzień później, przedszkolaki spotkają się na placu Biegańskiego podczas happeningu „Przystanek autyzm”. 4 kwietnia w Zespole Szkół Specjalnych nr 23 zorganizowana zostanie konferencja naukowa. 5 kwietnia z placu Daszyńskiego wyruszy niebieski marsz, a dzień później odbędzie się impreza charytatywna. To wszystko i więcej poleca Stowarzyszenie Daj Mi Czas z licznymi instytucjami w mieście, które włączają się w tegoroczne obchody. Pojawi się też niebieska iluminacja wielu budynków:

Roman Kowalczyk: Na pewno ratusz będzie podświetlony, Miejski Dom Kultury, szkoły, poprosimy Klasztor Jasnogórski. Tradycyjnie już 3 kwietnia na placu Biegańskiego ”Przystanek Autyzm” dla przedszkoli, taki fajny happening dla dzieciaków. 4 kwietnia Konferencja naukowa ”Jestem osobą z autyzmem- dajcie mi szansę”. 5 kwietnia nowość- niebieski marsz na trasie z Placu Daszyńskiego na Plac Biegańskiego w godzinach dopołudniowych. Kończymy cały ten cykl akcji 6 kwietnia maratonem zumby, ”Tanecznym Krokiem w Niebieski Świat Autyzmu” w Muzeum Monet i Medali.

Zapowiadał Roman Kowalczyk. Tegoroczne obchody Zapal Się Na Niebiesko Dla Autyzmu potrwają w Częstochowie od 2 do 6 kwietnia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj