Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

GDDKiA wybrała projektantów na DK78

Facebook Twitter

GDDKiA wybrała projektantów trzech obwodnic na drodze nr 78. Chodzi o obwodnicę Kroczyc, Pradeł oraz Szczekocin i Goleniowa, których budowę zaplanowano na lata 2023-2025.

Trzy sąsiadujące ze sobą inwestycje o łącznej długości prawie 25 km mają powstać w rządowym programie budowy 100 obwodnic. Jeśli chodzi o obwodnicę Kroczyc oraz Pradeł, to przetarg na dokumentację tych przedsięwzięć wygrała spółka z Lublińca przedstawiając oferty za 2 mln zł oraz 1 mln i 200 tys. zł. Natomiast w przypadku obwodnicy Szczekocin i Goleniowa, grunt pod interesy będzie przygotowywało Katowickie przedsiębiorstwo za blisko 3,5 mln zł. Przypomnijmy, że to nie koniec prac za które bierze się Generalna Dyrekcja we wschodniej części naszego województwa. Przygotowywana jest także rozbudowa odcinka DK nr 46 między Częstochową a Szczekocinami. Do przebudowy przewidziano nieco ponad 3- kilometrowy fragment drogi między Ślężanami a Lelowem

– mówi Katarzyna Fica.

W woj. śląskim w ramach rządowego programu mają powstać także obwodnice: Herbów Nowych, Blachowni, Świerklańca i Nakła Śląskiego.

 

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 lutego 2023