Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Exact Systems Hemarpol Częstochowa zadebiutuje w Plus Lidze

Facebook Twitter

Exact Systems Hemarpol Częstochowa niebawem rozpocznie grę w nowym sezonie siatkarskiej Plus Ligi. Dla zespołu z Norwida to debiut.

Exact Systems Hemarpol

Zespół rozpoczął przygotowania już w sierpniu.

Leszek Hudziak: Pierwszy okres poświęciliśmy na budowaniu kondycji fizycznej oraz wypracowaniu nad polepszeniem techniki. Natomiast już jesteśmy teraz w okresie sparingów, w którym testujemy różne zagrania taktyczne, różne warianty gry, które pomogą nam w sezonie rozwiązywać różne problemy. Rozegraliśmy już trzy sparingi, dwa z zespołami z PlusLigi, graliśmy z Katowicami oraz Zawierciem. Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony, chociaż parę oczywiście niedociągnięć jest. Mamy jeszcze czas, aby nad tym popracować.

To będzie pierwszy, historyczny sezon naszych siatkarzy w Plus Lidze. Pierwsze spotkanie częstochowianie rozegrają 23 października z zespołem Ślepsk Suwałki. Zapytaliśmy trenera Leszka Hudziaka, jak wyglądały wzmocnienia w drużynie przed nowym sezonem.

Leszek Hudziak: Kadrę dość sporo przebudowaliśmy, na szczęście udało się zatrzymać trzon, który awansował do PlusLigi, plus wzmocnienia z lig zagranicznych. Także mamy dość sporo nowych zawodników i właśnie mamy bardzo dużą ilość sparingów, gdzie musimy te wszystkie zębatki zgrać ze sobą. Mamy tych sparingów przewidzianych 12. To jest taki etap, gdzie to wszystko dopiero zaczyna się zazębiać.

Trener i zespół stawiają przed sobą konkretnie wyzwanie w tym sezonie. Dla częstochowskiego beniaminka na pewno będzie to poważna przeprawa.

Leszek Hudziak: Będziemy starali się zaaklimatyzować w PlusLidze. Oczywiście celem nadrzędnym beniaminka jest utrzymanie się, ale nie chcę być minimalistyczny i ograniczać się tylko do tego. Ale chcę sprawdzić tutaj kilka razy z moim zespołem niespodzianek. Staram się moim zawodnikom wpajać jedną zasadę, że my nie możemy sobie wybierać drużyn, z którymi możemy wygrać w meczu. Musimy szukać swojej szansy wygrania pierwszego seta i to już otwiera całe spotkanie.

– powiedział nam trener Exact Systems Hemarpol – Leszek Hudziak.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj