Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Inauguracja PlusLigi zapasem. Norwid Częstochowa w pierwszej kolejce podejmie Ślepsk Suwałki

Facebook Twitter

Norwid Częstochowa intensywnie przygotowuje się już do początku kolejnego sezonu na siatkarskich parkietach. Pierwsza kolejka za pasem, na początek kibice zobaczą potyczkę z zespołem z Suwałk.

Norwid Częstochowa

Częstochowscy kibice siatkówki z niecierpliwością oczekują inauguracji rozgrywek PlusLigi. Exact Systems Norwid Częstochowa podejmie w pierwszej kolejce nowego sezonu u siebie Ślepsk Suwałki. Po serii sparingów 23 października wracamy do gry w Hali Sportowej Częstochowa. – Tworzymy nową historię – podkreśla Lesław Walaszczyk, wiceprezes klubu:

Lesław Walaszczyk: Emocje wracają. Jako beniaminek tworzymy nową historię. Liczę, że ona będzie równie godna jak  naszych wcześniejszych rywali tak naprawdę, bo AZS przez chwilę był również naszym rywalem. Natomiast w tej chwili cieszmy się tym, co będzie tutaj w poniedziałek za tydzień. Podejmujemy pierwszego rywala, to jest Ślepsk Suwałki. Oczywiście godny rywal, jeszcze nie tak dawno mierzyliśmy się z nimi w pierwszej lidze, bo awansowali dwa lata temu. Z tego, co pamiętam, częściej z nim wygrywaliśmy, więc zakładam, że w poniedziałek dołożymy kolejne zwycięstwo z tym rywalem.

Przed inauguracją rozgrywek w PlusLidze Norwid zainaugurował projekt biznesowo-partnerski dla przyjaciół klubu i podmiotów wspierających drużynę, nazywa się Norwid Cafe.

Lesław Walaszczyk: Norwid Cafe pokazuje większą grupę sponsorów, przybywają nowi, rozwijają się ci, którzy byli z nami wcześniej. To jest też miejsce, żeby móc ich połączyć poza tym aspektem sportowym, bo wszyscy tutaj nam dopingują i życzą jak najwięcej wygranych, ale też nam zależy na tym, żeby oni się tutaj w klubie cieszyli też od tej strony biznesowej. Idziemy zgodnie z planem. To, co sobie założyliśmy, systematycznie zrealizowane. Czuję duży komfort, że za tydzień będzie wszystko tak, jak sobie to poukładaliśmy.

Pierwsze spotkanie na siatkarskim parkiecie 23 października o 17.30.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023