Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Będzie wreszcie Bugajska Bis, podpisanie umowy z wykonawcą w czwartek. Władze Olsztyna już o inwestycji

Facebook Twitter

Bugajska Bis powstanie kosztem 250 mln złotych w ciągu następnych 3 lat. Jesteśmy w przededniu podpisania umowy na realizację tego dużego zadania drogowego w obrębie DK91 i zjazdu na Olsztyn.

Bugajska Bis
fot.czestochowa.pl

Będzie wreszcie Bugajska Bis

W czwartek (28.03) o godz. 15.00 umowę parafują przedstawiciele władz miasta, Ministerstwa Infrastruktury, dyrekcja MZD i wykonawca wyłoniony w przetargu.

Tomasz Kucharski: Kwesta epokowa dla nas wręcz i historyczna, bo o zjazd na Olsztyn walczyliśmy od roku 2016, pod sztandarami Olsztyna zorganizowaliśmy taką inicjatywę, byliśmy w Ministerstwie Infrastruktury. Dzięki parlamentarzystom walczyliśmy o ten temat. Niedawno można było zrobić przetarg na tę tak ważną inwestycję. Jesteśmy po otwarciu przetargu na budowę węzła Bugajski BIS.

fot.czestochowa.pl

Wagę tej dużej i bardzo potrzebnej inwestycji drogowej oceniał w Radiu Jura – burmistrz Olsztyna Tomasz Kucharski. W trakcie budowy ruch zapewne skoncentruje się na przedłużeniu ulicy Korfantego, dlatego inwestycja nie powinna generować dodatkowych uciążliwości, jak podczas przebudowy miejskiego odcinka trasy DK 91. Zjazd na Bugaj ma pozwolić lepiej skomunikować Częstochowę z jurajskimi gminami, ale też strefą ekonomiczną.

Tomasz Kucharski: Z pewnością ta budowa potrwa ponad trzy lata. Zjazd z ”gierkówki” będzie odbywał się w sposób bezkolizyjny i nie będziemy stali przede wszystkim na przejeździe kolejowym, co teraz spędza nam sen z oczu, bo na dobę przejeżdża tamtędy 150 pociągów, z czego większość w dzień i przejazd jest wiecznie zamknięty, stoją na nim samochody osobowe, stoją na nim autobusy MPK, stoją na nim autobusy innej komunikacji publicznej. Jest to niezmiernie uciążliwe.

Z dwupoziomowego skrzyżowania przy Bugajskiej skorzysta ruch miejski, transport, obsługa firm czy komunikacja zbiorowa:

Tomasz Kucharski: Będzie służyło turystom, mieszkańcom. Będzie służyło firmom, które w strefie gospodarczej funkcjonują, poprawi bezpieczeństwo kierowców, poprawi standardy, jakość życia. Okaże się, że z Olsztyna do centrum Częstochowy jedzie się dużo szybciej niż z Grabówki, Parkitki czy z Lisińca, bo my w tej chwili jak się przebijemy przez przejazd kolejowy, to jedziemy do Częstochowy 8 minut, zachowując przepisową prędkość. Idealne połączenia między autobusami MPK a naszą bezpłatną gminną komunikacją, która obsługuje całą gminę Olsztyn.

fot.czestochowa.pl

Podpisanie umowy na inwestycję roboczo nazwaną „Bugajska Bis” w Urzędzie Miasta Częstochowy ma nastąpić w czwartkowe popołudnie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj