Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ekonomista i budowlaniec z Gruzji pod Częstochową zajmowali się okradaniem samochodów. Wkrótce staną przed sądem

Facebook Twitter

Dwaj obywatele Gruzji - ekonomista i pracownik budowlany, postanowili na naszym terenie zająć się włamaniami i kradzieżami z samochodów. Wyposażeni w specjalistyczny sprzęt działali na jednym z autostradowych MOPów. Teraz staną przed częstochowskim sądem.

Śmiertelnie ugodził nożem

Ekonomista i budowlaniec z Gruzji pod Częstochową zajmowali się okradaniem samochodów

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie skierowała właśnie do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm, zatrzymanym obywatelom Gruzji:

Tomasz Ozimek: Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach prowadzili czynności w związku z powtarzającymi się kradzieżami z włamaniem do samochodów. Na parkingach przy autostradzie A1 zauważyli pojazd marki Volkswagen Passat, którego kierowca wysiadł z auta i nacisnął pilot celem zamknięcia drzwi. W pobliżu zaparkowany był samochód marki Honda, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Gdy kierowca wszedł do toalety, z Hondy wysiadł mężczyzna, który otworzył drzwi passata i zaczął penetrować jego wnętrze. Wtedy policjanci zatrzymali mężczyznę siedzącego w Hondzie.

Jak mówi prok. Tomasz Ozimek, dotyczy usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodu przy użyciu urządzenia blokującego sygnał samochodowego pilota. Dzięki niemu mogli okradać zaparkowane pojazdy. Grozi im teraz do 10 lat więzienia.

Tomasz Ozimek: W trakcie przeszukania pojazdu zatrzymanych mężczyzn znaleziono urządzenie służące do blokowania sygnału pilota do samochodów. Przy jednym z Gruzinów ujawniono pół grama marihuany. Podejrzany, który penetrował pojazd, przyznał się do popełnienia tego przestępstwa, natomiast drugi z mężczyzn przyznał się do posiadania marihuany, jednakże nie przyznał się do usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodu.

40- i 42-latek nie trafili do aresztu, ale zostali objęli policyjnym dozorem i nie mogli wrócić do Gruzji. Wkrótce rozpocznie się ich proces:

Tomasz Ozimek: Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu. Obywatele Gruzji w przeszłości nie byli karani. Jeden z nich z zawodu jest ekonomistą, a drugi pracownikiem budowlanym. Zarzucane oskarżonym przestępstwa są zagrożone karą pozbawienia wolności do 10 lat

– informował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie – prok. Tomasz Ozimek.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024