Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dożywocie za zabójstwo teściowej. Sąd Okręgowy w Częstochowie skazał 35-letniego Rafała W.

Facebook Twitter

Dożywocie dla Rafała W. za zamordowanie swojej teściowej. Taki wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Częstochowie. Śledztwo w tej sprawie prowadziła prokuratura z Myszkowa. Do zabójstwa doszło w październiku 2022 r. w miejscowości Irządze. 

Dożywocie za zabójstwo teściowej

70-latka zginęła od czterech ciosów zadanych nożem w klatkę piersiową. Rafał W. dopuścił się zbrodni kilka godzin po tym jak wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Jak ustalili śledczy, 35-latek już podczas pobytu w więzieniu kierował groźby wobec swojej żony. W dniu zabójstwa 35-latek wtargnął do domu wybijając wcześniej okna, najpierw pobił teściową, później zaatakował swoją żonę, ta jednak zdążyła uciec do sąsiadów.

Chwilę później, na miejscu zjawili się policjanci. W jednym z pomieszczeń znaleziono nie dającą oznak życia 70-letnią kobietę. 35-latek w trakcie procesu nie przyznał się do popełnionych przestępstw. Sąd skazał go na dożywocie. Wyrok jest nieprawomocny. Dodatkowo Rafał W. musi zapłacić 100 tys. zł zadośćuczynienia za wyrządzone krzywdy na rzecz żony.

O zabójstwie pisaliśmy też TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023