Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Śmiertelny wypadek na ulicy Bohaterów Katynia. Sprawca był pijany. Akt oskarżenia już gotowy

Facebook Twitter

Koniec śledztwa w sprawie śmiertelnego potrącenia taksówkarza przy ul. Bohaterów Katynia w Częstochowie. 33 letni - kierowca, który spowodował wypadek był pijany. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do sądu.

Do wypadku doszło 26 grudnia ubiegłego roku. Na pasie ruchu dla rowerów zatrzymała się taksówka. Jej kierowca pomagał pasażerowi wyjmować bagaż. I w tym momencie został potrącony przez omijający taksówkę samochód osobowy. 66 letni taksówkarz zmarł, a kierowca auta osobowego porzucił je i zaczął uciekać pieszo. Pół godziny później został zatrzymany przez policję. Jak udało się ustalić, w chwili wypadku zatrzymany miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu.

Według ustaleń biegłego, sprawca wypadku jechał za szybko i nie zachował bezpiecznego odstępu od omijanej taksówki. Kierowca usłyszał zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwości oraz ucieczki. Mężczyzna przyznał się do winy, choć twierdził jednocześnie, że nie uciekał. Grozi mu do 12-u lat więzienia. Sąd może też orzec dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024