Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sąd odebrał prawa rodzicielskie matce i ojczymowi 8-letniego Kamila

Facebook Twitter

Wraca sprawa skatowanego Kamila. Matka i ojczym chłopca cały czas przebywają w areszcie i czekają na proces. Sprawą zajmuje się Prokuratura Regionalna w Gdańsku. Tymczasem Sąd Rejonowy w Częstochowie odebrał prawa rodzicielskie do pozostałych dzieci Magdaleny B. i Dawida B.

Prokuratura w Gdańsku/ Fot. Google Maps

Sąd odebrał prawa rodzicielskie matce i ojczymowi 8-letniego Kamila

Sprawa odbyła się w miniony piątek (7.07).

Dominik Bogacz: Sprawa trwa bardzo długo, zakończyła się ok. 18.30 i sąd wydał w tej sprawie postanowienie częściowe i tym postanowieniem częściowym pozbawił władzy rodzicielskiej Dawida B. nad dwójką jego małoletnich dzieci i Magdalenę B. nad piątką dzieci i umorzył postępowanie w sprawie małoletniego Kamila

– informuje Radio Jura sędzia Dominik Bogacz, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Częstochowie. Wiadomo, że w tej chwili dwójka najmłodszych dzieci przebywa w pieczy zastępczej, troje starszych w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Dominik Bogacz: Ponadto Sąd Rejonowy w Częstochowie ustalił kontakty ojca małoletniego Kamila z jego drugim synem Fabianem Artura D. i na tym postępowanie zakończył, będzie je kontynuował już w późniejszym terminie. Odroczył postępowanie terminem z urzędu. Muszą poczekać aż się uprawomocni to postanowienie wstępne.

8-letni Kamilek B. zmarł 8 maja 2023 po 35 dniach walki lekarzy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka o jego życie. Chłopiec był wcześniej wielokrotnie maltretowany przez ojczyma, 27-letniego Dawida B. Mężczyzna znęcał się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem m.in. sadzając chłopca na rozgrzanym piecu, przypalając papierosami, polewając wrzątkiem, bijąc prysznicem oraz pięściami po całym ciele, kopiąc po głowie i rzucając nim o meble i podłogę.

Mężczyzna odpowie za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Z kolei Magdalenie B. postawiono zarzut pomocnictwa w zabójstwie ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

Dawid B. był wcześniej karany. Czyny, za które obecnie odpowiada, popełnił w warunkach recydywy. Zarzuty wobec mężczyzny obejmują także znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad drugim pasierbem, 7-letnim Fabianem B. Obojgu grozi kara dożywotniego więzienia.

Źródło: własne, PAP

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023