Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowa przystąpi do sieci miast europejskich, które działają na rzecz polepszenia transportu

Facebook Twitter

Zyskać na tym powinna lokalna komunikacja i transport w regionie. Stowarzyszenie POLIS zajmuje się bowiem wdrażaniem i upowszechnianiem rozwiązań, jakie funkcjonują już w innych regionach wielu krajów Europy.

Ocenia Włodzimierz Tutaj, rzecznik częstochowskiego magistratu:

Miasta i regiony na rzecz polepszenia transportu. To jest takie stowarzyszenie w skrócie nazywane POLIS, które jest organizacją łączącą główne miasta i regiony europejskie, które współpracują na rzecz rozwoju nowoczesnych technologii i strategii rozwoju transportu lokalnego. Zdaniem wnioskodawców przystąpienie do tego stowarzyszenia tworzy miastu możliwości rozwoju.

Decyzję o podjęciu takiej współpracy musiała wyrazić Rada Miasta, radni przegłosowali stosowną uchwałę intencyjną w czasie ostatnich obrad. Decyzja może być ważna, szczególnie, że obecnie udział miasta w przedsięwzięciach i organizacjach międzynarodowych jest znikomy:

Konkretne działania związane z najnowszymi rozwiązaniami dostępnymi w tym obszarze tematycznym umożliwi również dostęp do środków zewnętrznych, z których miasto dotychczas nie korzystało, np. dedykowanych środków bezpośrednio z Komisji Europejskiej – dodaje Włodzimierz Tutaj, rzecznik Urzędu Miasta.

Działalność POLIS koncentruje się też w temacie: środowiska naturalnego i zdrowia, jakości usług transportowych, czy bezpieczeństwa drogowego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023