Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sesja Rady Miasta: Dług szpitala, działki na sprzedaż i istotne zmiany w budżecie

Facebook Twitter

Nowa inwestycja mieszkaniowa przy ulicy Kisielewskiego, szpitalne długi miejskiej lecznicy i kolejne nieruchomości na sprzedaż. Takie tematy podejmuje dziś (21.03.) Rada Miasta na kolejnym posiedzeniu.

Sesja Rady Miasta
fot.czestochowa.pl

Sesja Rady Miasta

O porządek obrad, które rozpoczynają się o 12.00, pytaliśmy rzecznika w magistracie:

Włodzimierz Tutaj: W programie między innymi sprawozdanie dotyczące stanu sanitarnego Miasta Częstochowy w 2023 roku. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie, a także wieloletniej prognozie finansowej. Jeżeli chodzi o zmiany w budżecie, zwracają uwagę punkty związane ze zwiększeniem subwencji, w tym także subwencji oświatowej przez rząd, co pozwoli częściowo załatać dziurę w budżecie oświatowym miasta Częstochowy.

Tematykę czwartkowej, zwyczajnej sesji Rady Miasta przybliża Włodzimierz Tutaj. Wraca jak co roku temat dofinansowywania szpitala. Tym razem radni podejmą decyzję o pokryciu pokaźnego długu za rok 2023:

Włodzimierz Tutaj: Jest konieczność zabezpieczenia blisko 8 mln złotych na pokrycie planowanego ujemnego wyniku finansowego Miejskiego Szpitala Zespolonego, to także jest problem, który powtarza się już od lat, czyli niedofinansowanie kontraktu ze strony NFZ, powoduje ujemny bilans finansowy za dany rok i ten ujemny bilans samorząd miasta zmuszony jest rekompensować, wydając od kilku do kilkunastu milionów złotych rocznie.

Dzisiaj także powrót tematu związanego z przyszłością Ryneczku na Wałach Dwernickiego. Kilka lat temu pojawiło się zamieszanie wokół tej miejskiej działki, udało się wówczas przedłużyć dzierżawę terenu. Teraz kupcy są skłonni przejąć swoje miejsce pracy:

Włodzimierz Tutaj: Ta nieruchomość, będąca przedmiotem tej uchwały, była użytkowana przez Stowarzyszenie Kupców Targowiska Wały Dwernickiego, obecnie jest dzierżawione temu stowarzyszeniu na podstawie umowy, która została zawarta w lutym 2022 roku na okres trzech lat, czyli do końca stycznia 2025 roku, stowarzyszenie wniosło o nabycie tej nieruchomości i obecnie jest taka szansa.

Zapowiadał Włodzimierz Tutaj, rzecznik Urzędu Miasta. Obradom można przysłuchiwać się online poprzez transmisję na stronach magistratu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024