Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bieg Miłosierdzia: Będzie pomoc charytatywna dla rodziny z pięciorgiem dzieci

Facebook Twitter

Już po raz dziesiąty Fundacja "Ufam Tobie" organizuje Bieg Miłosierdzia, wydarzenie o głęboko zakorzenionym charakterze charytatywnym, które co roku gromadzi ludzi dobrej woli, gotowych wspierać potrzebujących. Tegoroczna edycja ma na celu wsparcie rodziny z pięciorgiem dzieci, znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej, będącej pod opieką Fundacji od dłuższego czasu.

Bieg Miłosierdzia Bieg Bohaterów Monte Cassino
fot. Pixabay

Bieg Miłosierdzia

W poprzednich latach, dzięki hojności uczestników i sponsorów, udało się zrealizować wiele ważnych projektów. Środki zebrane podczas poprzednich edycji Biegu Miłosierdzia pozwoliły na prowadzenie kuchni i łaźni dla bezdomnych, dopłacanie do recept dla seniorów, wykupywanie obiadów szkolnych dla dzieci, a także na zakup pompy insulinowej dla 10-letniej dziewczynki z Częstochowy. Tym razem, zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie rodziny, która codziennie zmaga się z trudnościami finansowymi.

Idea Biegu Miłosierdzia pozostaje niezmienna od lat – uczestnicy wydarzenia zakładają koszulki z logo firm wspierających Fundację, które zobowiązują się przekazać 10 zł za każdego biegacza na wyznaczony cel. To wyjątkowa okazja, by poprzez sportową aktywność, niezależnie od własnej kondycji fizycznej, przyczynić się do poprawy życia innych.

Organizatorzy podkreślają, że każdy może wziąć udział w biegu – niezależnie od wieku czy sprawności. Trasę można przebiec, przespacerować, a nawet pokonać na wózku. Liczy się każdy uczestnik i każdy przebiegnięty metr, bo każdy z nich przybliża do celu – zapewnienia godnych warunków życia rodzinie w potrzebie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024