Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Częstochowie Bieg Miłosierdzia po raz 8-my. Będzie pomoc charytatywna dla bezdomnych

Facebook Twitter

Po raz 8. odbędzie się w Częstochowie Bieg Miłosierdzia. Wydarzenie zaplanowano tym razem w niedzielę, 24 kwietnia w Parku Lisiniec. Tradycyjnie wraz z pallotynami wydarzenie organizuje Fundacja Ufam Tobie, a bieg ma jednocześnie formę happeningu połączonego z akcją charytatywną.

Od samego początku idea tego wydarzenia jest taka, że różne instytucje, firmy zobowiązują się do przekazania środków pieniężnych na rzecz działalności charytatywnej. Im więcej uczestników, tym więcej środków finansowych przeznaczonych na pomoc najbardziej potrzebującym. Dotychczas we wszystkich biegach wzięło udział ponad 7 tys. osób, nawet w czasach pandemii udało się taki bieg zorganizować, oczywiście w wersji hybrydowej. Pomimo że każdy biegł czy spacerował indywidualnie, to dzięki mediom społecznościowym udało nam się zaangażować do udziału prawie 400 osób

– o szczegółach mówi Jolanta Kobojek. Zaroszeni są wszyscy, którzy chcą się sprawdzić, ale i lubią pomagać. Wystarczy wybrać dla siebie odpowiednią trasę:

W tym roku podobnie jak w trakcie ostatniego biegu przed pandemią, będzie można wybrać jeden z dwóch biegów, czyli bieg sportowy albo bieg spacer rekreacyjny. Bieg sportowy to inicjatywa przede wszystkim dla zawodowych biegaczy i wiąże się ona z profesjonalnym pomiarem czasu i klasyfikacją miejscową. Zaś uczestnicy drugiego biegu mogą pójść, mogą przespacerować się, mogą przejechać w wózku i ten bieg adresowany jest przede wszystkim do całych rodzin, również do osób starszych.

Przypomnijmy, w tym roku każdy uczestnik będzie mógł zapewnić obiad dla osób bezdomnych. Na zakończenie biegu będą pamiątkowe medale oraz ciepły posiłek. Dla najmłodszych zorganizowane zostanie miasteczko sportowe. Warto się zgłosić, im większa liczba startujących, tym większa pomoc:

Jeden uczestnik naszego biegu, to jeden obiad dla osób w kryzysie bezdomności. To nie uczestniczy płacą za ten obiad, ale zaprzyjaźnieni z nami sponsorzy. Bieg Miłosierdzia odbywa się zawsze tydzień po Świętach Wielkanocnych, w tym roku jest to 24 kwietnia. Spotykamy się w Dolinie Miłosierdzia, a tam wszelkie formalności po to, żeby się podpisać, żeby pobrać koszulkę. Później w parku lisinieckim pokonujemy trasę 5km albo na sportowo, albo rekreacyjne spacerując

– zachęca Jolanta Kobojek. Można już zapisywać się poprzez stronę fundacji Ufam Tobie, start w najbliższą niedzielę (24.04.) o godz. 16:30.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024