Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Aleje – tu się dzieje! Yves oraz Eternal Spiritis

Facebook Twitter

W programie akcji „Aleje - tu się dzieje” znów muzyka na żywo. Soul, blues i pop grupy Yves będzie mieszał się już w środę (19.06.) od 20.00. Z kolei Eternal Spiritis zagrają w czwartek (20.06.) o 19.00. Obydwa koncerty na Placu Biegańskiego.

O tym kogo posłuchamy Bartłomiej Osumek z Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta w Częstochowie.

Soul , blues, R&B, acid jazz, folk, czy pop będą rozbrzmiewać w Alejach za sprawą zespołu YVES, który wystąpi w środę 19 czerwca na Placu Biegańskiego.

Zespół YVES powstał na początku roku 2010 z inicjatywy Rafała Nowakowskiego, Łukasza Soboty i Ewy Kłosowicz. YVES inspirowany jest wieloma kierunkami – tworzy muzykę, w której znajdziesz elementy soul , blues, R&B, acid jazz, jazz, folk, rozrywki i pop. Na przestrzeni 2010 roku grupa stworzyła repertuar na około 13 utworów własnych. Autorem muzyki jest Rafał Nowakowski- gitarzysta zespołu. Wszystkie utwory są aranżowane przez cały zespół. Teksty w większości autorstwa Rafała powstawały przy współudziale wokalistki. W programie można też usłyszeć kilka coverów. W połowie roku 2011 z żalem YVES pożegnało wokalistkę Ewe Kłosowicz i po paru castingach do grupy dołączyła znakomita wokalistka Iga Kozacka. Od tego etapu zaczyna się również tworzenie nowych utworów, które zapadną głęboko w pamięć słuchaczy.

W lutym 2013 zespół wydał swój pierwszy album na łamach wydawnictwa LUNA MUSIC z Wrocławia. Debiutancki album zespołu Yves to świadomy eklektyczny projekt który miesza ze sobą kilka różnych światów muzycznych – R&B , bluesa ,reggae, soul’u, poezję i jazz’u. To prekursor Poem Blues Soul ( PBS Upside Jazz) Muzyka wprost do klubów i w obszarach kameralnych sal – gdzie w ciszy można usłyszeć wysublimowane brzmienie fortepianu, ciepła wiolonczeli i nietuzinkowego głosu Igi Kozackiej. Ewidentne poszukiwania dają nam upust estetyki, delikatności i prostoty , które łącza się w sensoryczną całość tego albumu.

Skład zespołu to Iga Kozacka – wokal, Ewa Kauf – wiolonczela, Rafał Nowakowski – gitary, Michał Ostalski – piano, Marcin Grodzki – instrumenty perkusyjne, Łukasz Sobota – gitara basowa, Łukasz Kostrzejowski – perkusja.

Źródło: http://www.yvesgroup.pl/

Wybuchową mieszankę rytmów i gatunków muzycznych zaserwuje nam w czwartek 20. czerwca Eternal Spiritis.

Eternal Spiritis, jest zespołem grającym muzykę inną, niż wszystkie. Tego stylu raczej nie da się nazwać inaczej, niż „eternal sound” Muzycy grupy mieszają w gatunkach i rozbijają bariery międzymuzyczne. Są w tej kwestii całkowicie niepoprawni politycznie, moralnie i społecznie. Skład stworzony z 8 indywidualnych muzycznie ludzi, musi się wyróżniać.

Chcą stworzyć coś innego i nie biorą jeńców. Oto właśnie Eternal Spiritis.

Projekt zespołu zaistniał w głowach Żurka Wołka i Kuby. Zespół został założony w 2012 roku, dzięki wspólnym staraniom wspomnianej trójcy, oraz Weroniki, która na początku przyprowadzała muzyków. Od początku wszyscy przypadli sobie do gustu i bardzo szybko z tej relacji zaczął kształtować się materiał, który słyszycie na koncertach. Z próby na próbę, coraz mniej było coverów, a coraz więcej twórczości zespołu. Eternal Spiritis zadebiutował na scenie 28. lutego 2013 roku, na koncercie dla Ani Piaseckiej w I LO w Częstochowie.

Skład dynamicznie się rozwija i jesteśmy w trakcie nagrywania swojego pierwszego demo.

Obecnie zespół tworzą:

  • Justyna – wokal
  • Eliza – trąbka
  • Bojan – bas
  • Mari – klawisze
  • Jacob – perkusja
  • Siwy – przeszkadzajki
  • Wołek – gitara
  • Żurek – gitara
  • Weronika – management, headhunter

Źródło: https://www.facebook.com/#!/EternalSpiritis/info

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024