Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Aleje – tu się dzieje: Kluczniak – Kapczuk – Jarmużek Trio

Facebook Twitter

Aleje - tu się dzieje, lato 2023. Przed nami koncert na Placu Biegańskiego, dziś (14.07) zagra trio: Kluczniak – Kapczuk – Jarmużek, czyli można spodziewać się dźwięków saksofonu, kontrabasu czy fortepianu. Wstęp jest wolny. Koncert od 19.00.

konkurs recytatorski Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie Jurajski Festiwal Kolęd i Pastorałek Od Kaczmarskiego do Wysokiego MDK X edycja Przeglądu Piosenki o Zdrowiu Przedszkolaków

Aleje – tu się dzieje: Kluczniak – Kapczuk – Jarmużek Trio

Kluczniak – Kapczuk – Jarmużek Trio powstało w 2019 roku.Tworzą go grający na saksofonie altowym – Łukasz Kluczniak, kontrabasie – Michał Kapczuk oraz fortepianie – Robert Jarmuże. Takie instrumentarium jest ściśle zamierzone. Brzmienie zespołu jest subtelne, ciepłe i koherentne. Materiał muzyczny stanowią wyłącznie autorskie kompozycje. Połączenie sonorystyczne kontrabasu, saksofonu i fortepianu wymaga od muzyków pełnego zaangażowania i symbiozy .

Trio ma w planach nagranie płyty CD, której fragmenty prezentowało już publiczności w dobie pandemii w wersji audio-video online. Nagrań tych dokonano w sali koncertowej OPK „Gaude Mater”.

Koncert obywa się w ramach cyklu „Aleje – tu się dzieje”. Wstęp jest wolny.

Łukasz Kluczniak

Grę na saksofonie rozpoczął w wieku 18 lat inspirowany muzyką Indii, Afryki, późnym Coltrane`m czy Miles`em Davisem. Dwa lata później, w roku 1997 wygrał na tym instrumencie III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych JAZZ JUNIORS wraz z zespołem KaPeLa Trio. Rok później na tym samym festiwalu otrzymał wyróżnienie. W ankiecie Jazz Forum za 2000 rok plasuje się w czołówce polskich saksofonistów altowych.

Koncertował m.in. z Adamem Rogersem, Tomaszem Stańko, Januszem Muniakiem, Jerzym Mazzollem, Locko Richterem i Hanną Banaszak. Na stałe współpracuje zaś z takimi muzykami jak choćby: Janusz „Yanina” Iwański, Marcin Lamch, Przemek Pacan czy Arek Skolik oraz zespołami: Drum Freaks Milo Kurtisa, Chromosomos (z tym zespołem znalazł się na amerykańskiej płycie The Best of Polish Jazz 2005), Mucha Collective. Grał na wielu festiwalach jazzowych w Polsce (np. Warsaw
Summer Jazz Days, Jazz nad Odrą) i za granicą (np. w Czechach, Rzymie, Grecji, na Słowacji i w Niemczech).

Michał Kapczuk

Kontrabasista, gitarzysta basowy. Absolwent Wydziału Jazzu w ZPSM w Warszawie w klasie Zbigniewa Wegehaupta oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Jacka Niedzieli-Meiry. Współtworzy wiele projektów muzycznych o różnorodnych stylistykach. Kilkunastokrotnie zdobywał zespołowe Grand Prix na najważniejszych konkursach w Polsce i za granicą. Jako solista otrzymał ex aequo I miejsce w konkursie na Indywidualność Jazzową Festiwalu ”Jazz Nad Odrą 2013” oraz wyróżnienia na ”Gnesin Jazz Festival 2012” w Moskwie, „Krokus Jazz Festiwal 2009” w Jeleniej Górze i „Tarnów Jazz Contest 2008”. W 2012 roku zdobył z autorskim projektem Michał Kapczuk Trio Grand Prix na ”XI Międzynarodowym Krokus Jazz Festival”. To laureat stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska 2012.

Robert Jarmużek

Pianista, kompozytor i aranżer. Od 2005 roku związany z zespołem Mikromusic, z którym wydał kilkanaście płyt. Współpracował z takimi artystami jak: Zbyszek Lewandowski, Mike Russell, Jorgos Skolias, Piotr Baron, Marcin Pospieszalski, Jarek Śmietana, Piotr Machalica, L.U.C., Dorota Miśkiewicz, Arek Skolik, czy Joao de Sousa. Wydał kilka płyt z autorską muzyką, m.in. „Liquid Love” z Kasią Mirowską. Z kwartetem jazzowym Coherence Quartet nagrał dwie płyty, z czego ostatnia „Sagaye” została wydana przez prestiżową holenderską wytwórnię Challenge Records. Najnowszy projekt muzyczny Jarmużek/Pakowska zaowocował płytą „Przed skończeniem świata”, na której znalazła się w większości muzyka tradycyjna z regionu Dolnego Śląska. Koncertuje w Polsce i zagranicą, między innymi we Francji, Holandii, Niemczech, Czechach, Estoni, Rosji, Rumunii, Białorusi, Ukrainie, Litwie, Irlandii i Japonii.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024