Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Aktywność dla młodzieży w szkole po wakacjach odpowiedzią na problemy pandemiczne

Facebook Twitter

Częstochowska podstawówka nr 7, która działa w Sieci Szkół Promujących Zdrowie, już przymierza się do aktywizacji uczniów w nowym roku szkolnym. Uczniom przede wszystkim nie służył okres pandemicznego zamknięcia, co przełożyło się na ich mniejszą aktywność.

fot. lvalics - sxc.hu

Szkoła chce nadrabiać te straty również po wakacjach, już od początku września będzie można tu liczyć na rozbudowane zajęcia okołosportowe:

Łączymy sport z edukacją – te dwie wartości są ze sobą mocno powiązane. Uczniowie oprócz tego, że trenują, mają bardzo wysokie osiągnięcia i coraz to wyższe, ale mają też coraz lepszą wiedzę z zakresu dietetyki. Chłopcy, którzy trenują w Akademii Raków, a są uczniami naszych klas sportowych, mają zajęcia z psychologiem sportu, trening mentalny

– informuje Joanna Ziółkowska- Nowak – dyrektor częstochowskiej „siódemki”. Podstawówka prowadzi dla swoich uczniów różnorodne działania prozdrowotne, to nie tylko treningi i większa liczba zajęć ruchowych:

Zajęcia specjalistyczne dzieci realizują na terenie szkoły. Mamy klasy lekkoatletyczne i zajęcia specjalistyczne odbywają się w terenie, na świeżym powietrzu, w hali sportowej w reżimie sanitarnym, ale też na stadionie CKSu. Chłopcy, którzy trenują piłkę nożną, mają zajęcia na stadionie RKS Raków. To doskonale pomaga, na pewno sprzyja ich zdrowiu psychicznemu, pomaga w budowaniu relacji społecznych.

– o sportowej ofercie w szkole i ofercie dla uczniów mówiła dyr. Joanna Ziółkowska-Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 7, przy ul. Zamenhofa w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj