Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rugby Club Częstochowa chce odbudować drużynę seniorską. Otwarte treningi 10 marca

Facebook Twitter

Rugby Club Częstochowa chce odbudować swoją drużynę seniorską. Z tego powodu zapraszał chętnych do gry, pełnoletnich zawodników już 3 marca podczas otwartych treningów.

Rugby Club Częstochowa

Rugby Club Częstochowa

Kolejna okazja do treningów już w niedzielę 10 marca, na stadionie miejskim przy ul. Dąbrowskiego:

Mateusz Nowak: Ta drużyna seniorska w ostatnich latach zeszła trochę z piedestału w klubowej hierarchii, głównie dlatego, że bardzo mocno skupiliśmy się na szkoleniu młodzieży, na rozwijaniu młodszych grup, też w średnim wieku, a jednocześnie to się nałożyło na taki okres, w którym ta pierwsza fala, pierwsza generacja zawodników, którzy zakładali klub w Częstochowie, gdzieś tam skończyła swoją aktywną przygodę ze sportem, w tej chwili drużyna seniorów chciałaby doszusować do tych sukcesów i do tej siły, jaką w klubie mają wszystkie grupy młodzieżowe.

Jak mówi Mateusz Nowak, z zarządu klubu RCC w Częstochowie, seniorzy trenujący rugby to ludzie od 18 roku życia, ale górnej granicy wieku nie ustalono. Zachęca do gry wszystkich tych, którzy szukają dla siebie sportowego zajęcia i aktywnego oddechu np. od studiów czy pracy:

Mateusz Nowak: W najbliższych dniach tj.10 marca takie otwarte treningi, zapraszamy na nie wszystkie osoby, które czują się seniorem, w praktyce mówimy tutaj o osobach powyżej 18. roku życia,  co nie znaczy, że ci młodsi nie mieliby szansy znaleźć w klubie swojego miejsca, po prostu w innej drużynie. Zapraszamy o godzinie 10.00 i nasza idea jest taka, że chcielibyśmy na tych treningach pokazać naszą dyscyplinę i nie ma naprawdę znaczenia, czy osoba zna dobrze rugby, interesowała się tym sportem, czy słyszała o nim bardzo pobieżnie, jesteśmy otwarci dla każdego, kto ma chęć, żeby spróbować.

RCC zaopiekowało się już całym rodzinami. Działa aktywnie sekcja szkolenia dzieci, nieźle radzi sobie kobieca drużyna, a miejsce w klubie znaleźli dla siebie nawet rodzice grających maluchów:

Mateusz Nowak: Jest to pewnego rodzaju szansa czy okazja, ostatni rok za nami już bardzo aktywny i jednym z takich bardzo dużych bodźców, który dodał nam sił, to jest zaangażowanie kilku rodziców naszych zawodników. Do tych seniorów dołączyli ojcowie, pokażemy podstawowe przepisy gry, przeprowadzimy trochę takich ćwiczeń, które będą miały za zadanie zaznajomić te osoby z naszą dyscypliną i oczywiście dla tych, którzy będą chcieli zostać, będziemy mieli propozycję stałych treningów.

Zachęcał do współpracy Mateusz Nowak. Członkowie klubu chętnie wyjaśnią zasady gry w rugby dla osób, które dotąd nie miały z taką dyscypliną styczności. Zajrzyjcie 10 marca od godz. 10.00 na miejski stadion przy ul. Dąbrowskiego. Treningi są otwarte dla wszystkich.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024